Визначення фінансових цілей

План дій: Крок 12

play_circle_outline   1 відео,  4 хв. 01 сек

Встановлення коротко-, середньо- та довгострокових цілей

Незалежно від того на якій стадії життя ви знаходитесь, вам варто мати короткострокові, середньострокові та довгострокові фінансові цілі.

Спочатку ви можете зосередити увагу на зборі інформації:

Далі, ви перейдете до написання конкретних цілей по кожному з напрямків (чиста вартість, кредитна оцінка, короткострокові та довгострокові заощадження), які ви хочете досягти протягом терміну від шести місяців до 5 років.

Ваші довгострокові цілі можуть зосередитись на тому, де ви хочете бути через 5-10 років. Навіть незважаючи на те, що це не дуже далеко, і цілком ймовірно, що ваші цілі зміняться з часом.

Починайте з визначення "найближчого майбутнього" та змінюйте його, як вам буде потрібно.

Як ви бачите себе через 10, 20, 30 років?

Дізнайтесь більше

Встановлення фінансових цілей
Встановлення фінансових цілей

Скрипт до відео

Встановлюйте коротко-, середньо- та довгострокові цілі

Незалежно від того на якій стадії життя ви знаходитесь, вам варто мати короткострокові та довгострокові фінансові цілі.

Встановлення конкретних та реальних цілей, їх наслідування, та відстеження прогресу щодо їх виконання є ключем успішного досягнення всіх фінансових цілей.

Якщо ви одружені, дуже важливо щоб ви і ваше подружжя, разом, розділяли однакові фінансові цілі. В іншому випадку, досягнення цілей є нереальним.

Створення фінансового плану разом, відстеження прогресу виконання разом, без сумніву, буде сприяти виконанню цілей. Визначення ваших коротко, середньо, та довгострокових цілей є першим кроком.

Існують загальні фінансові цілі, такі як, заміський будинок, нове помешкання, заощадження на навчання, пенсійні накопичення і створення резервного фонду.

Оскільки ви і ваше подружжя узгодили фінансові цілі, наступним кроком є визначення необхідної суми грошей для кожної з цілей. Варто обговорити та визначити точну суму для цілей, наприклад, яку частку з доходу будете відкладати на навчання дитини.

Сума пенсійних накопичень залежить від того, який стиль життя ви з подружжям оберете, коли будете на пенсії, якщо ви, звісно, плануєте пенсію.

Визначте пріоритети цілей, в залежності від важливості, а потім визначте термін здійснення накопичень для кожної з цілей.

Пенсія може бути через багато років, разом з тим, ваші короткотермінові цілі – через рік або два.

Далі, визначте яку суму ви повинні мати на накопичувальних рахунках протягом терміну досягнення цілей.

Враховуючи, що вартість капіталу може змінюватись, встановлюйте середні показники.

На останок, варто обчислити суму, яку необхідно відкладати щомісяця, щоб досягнути фінансові цілі.

Не варто бентежитись, якщо сума буде великою. Головне у тому, щоб встановити собі реальну ціль і працювати над її реалізацією.

Щомісяця або щокварталу, разом з подружжям варто переглядати результати прогресу і продовжувати вдосконалювати свій план.

Якщо ви не витримуєте темпи накопичень, варто переглянути бюджетні витрати, щоб знайти можливість вивільнити додаткові кошти на фінансові цілі.

На додаток, враховуйте у плані додаткові, несподівані, періодичні надходження до сімейного бюджету.

Оскільки цілі встановлюються на майбутнє, проте, ви також повинні бути реалістами і підготуватися до будь-яких невдач, які можуть вплинути на ваші цілі.

Звільнення з роботи протягом трьох років не повинно бути таким, до чого ви не готові, щоб досягнути встановлених цілей. Ви також повинні дозволити деякій "подушці безпеки" не розлучатися з вашими цілями.

Регулярні заощадження є єдиним способом досягнення цих цілей, тому краще відкладати ці гроші, перш ніж побачити їх (або через автоматичний план заощаджень або вирахування з заробітної плати).

Регулярний "огляд" вашого плану заощаджень і прогрес може бути саме тим мотиватором,щоб залишатись на шляху до своєї мети

Трохи підзвітності з подружжям чи друзями, також може допомогти зберегти дисциплінованість у досягненні цілей заощадження.

Додатковий матеріал

Цілі

Встановлення фінансових цілей вашого майбутнього

Встановлення короткострокових, середньострокових та довгострокових фінансових цілей є важливим кроком на шляху забезпечення фінансової безпеки. Якщо ви не працюєте на щось конкретне, ви, ймовірно, будете витрачати більше, ніж потрібно.

Ви можете застрягти в жорсткому циклі заборгованості за кредитними картками і відчувати, що у вас ніколи не вистачає грошей, щоб отримати належний страховий захист, залишаючись більш вразливими, ніж потрібно для зменшення деяких основних ризиків життя.

Річне фінансове планування дає можливість формально переглянути цілі, оновити їх (при необхідності) та переглянути ваш прогрес з минулого року. Якщо ви ніколи раніше не встановлювали цілі, цей період планування дає вам можливість сформулювати їх вперше, щоб ви могли отримати або залишитись на міцній фінансовій основі.

Нижче наведені цілі, від найближчих до далеких, які фінансові експерти рекомендують застосовувати, щоб допомогти вам навчитися комфортно жити за своїм коштом та зменшити свої труднощі з грошима.

Короткострокові фінансові цілі

Встановлення короткострокових фінансових цілей може дати вам впевненість та знання, необхідні для досягнення більших цілей, що займе більше часу. Ці перші кроки відносно легко досягти.

Ось деякі ключові короткострокові фінансові цілі, які допоможуть вам досягти довгострокових цілей.

  • Створіть бюджет.

Простий спосіб відстежувати витрати - скористатися безкоштовною програмою для бюджетування. Вона об'єднає інформацію з усіх ваших облікових записів в одне місце і дозволить вам визначити кожну суму за категорією.

Ви також можете створити бюджет іншим способом, переглядати банківські виписки та рахунки за останні кілька місяців, і відображати кожну суму за допомогою електронної таблиці або на папері.

  • Створіть резервний фонд.

Резервний фонд ("подушка безпеки") - це гроші, які ви відклали спеціально для оплати неочікуваних витрат.

Напевно ви також маєте інші цілі заощаджень, наприклад, заощадження для виходу на пенсію,але створення резервного фонду має бути головним пріоритетом. Це ощадний рахунок, який створює фінансову стабільність, необхідну для досягнення ваших інших цілей.

  • Сплатити заборгованість за кредитними картками.

Думки експертів не співпадають, чи сплачувати заборгованість за кредитною карткою або спочатку створити фонд надзвичайних ситуацій. Деякі кажуть, що ви повинні створити фонд надзвичайних ситуацій, навіть якщо у вас ще є заборгованість за кредитною карткою, оскільки без резервного фонду, будь-які непередбачені витрати нададуть вам збільшення заборгованості за кредитними картками.

Інші кажуть, що ви повинні сплатити заборгованість за кредитною карткою, перш за все, тому що відсоток є настільки високим, що значно ускладнює досягнення будь-якої іншої фінансової мети.
Оберіть підхід, який має для вас найбільший сенс, або по-троху здійснюйте обидва підходи одночасно.

Середньострокові фінансові цілі

Створивши бюджет, створивши резервний фонд і сплативши заборгованість за кредитною карткою настав час розпочати роботу над середньостроковими фінансовими цілями.

Ці цілі будують міст між вашими короткостроковими та довгостроковими фінансовими цілями.

  • Отримайте страхування життя та страхування доходів від інвалідності.

Чи є у вас чоловік чи діти, які залежать від вашого доходу? Якщо так, то вам потрібно страхування життя, щоб забезпечити їх у випадку, якщо ви передчасно їх залишите. Страховий брокер допоможе вам знайти найкращу ціну за страховий поліс.

Страхування від інвалідності та тимчасової втрати працездатності компенсує частину вашого доходу, якщо ви станете серйозно хворим або травмуєтесь на період, коли ви не зможете працювати.

  • Поверніть кредити.

Позики є відчутним навантаженням на місячні бюджети багатьох людей. Зниження або позбавлення цих платежів може звільнити готівку, що полегшить заощадження на пенсію та досягнення інших цілей.

Якщо у вас є декілька кредитів ви можете спробувати скористатися консолідацією або рефінансуванням,що допоможе вам зменшити навантаження на бюджет.

  • Подумайте про свої мрії.

Середньострокові цілі також можуть включати такі цілі, як придбання першого помешкання або, пізніше, заміський будинок. Можливо, у вас вже є будинок і ви хочете оновити його за допомогою ремонтних робіт.

Заощадження на навчання для ваших дітей чи онуків є ще одним прикладом середньострокових цілей.

Довгострокові фінансові цілі

Найбільша довгострокова фінансова мета для більшості людей - заощадити достатньо грошей для виходу на пенсію. Загальне правило - заощаджувати від 10% до 15% кожної заробітної плати на пільговому для податку пенсійному рахунку

  • Оцініть свої пенсійні потреби.
  1. Оцініть ваші річні витрати на життя під час перебування на пенсії.

    Бюджет, який ви створили, коли почали працювати над короткостроковими фінансовими цілями, дає вам уявлення про те, скільки потрібно. Після виходу на пенсію вам може знадобитися планувати вищі витрати на медичне обслуговування.

  2. Відніміть дохід, який будете отримувати ви і ваше подружжя.

    Додайте соціальне забезпечення, пенсійні плани приватної пенсії та солідарної. Це дозволить вам визначити суму, яка потребує фінансування вашого портфелю заощаджень та інвестицій.

  3. Оцініть, скільки ви будете мати на момент виходу на пенсію за визначеною датою. Оцінюйте, враховуючи суму що вже маєте та суми ваших майбутніх щорічних накопичень.
  • Збільшуйте відрахування на пенсійні заощадження.

Користь щорічного фінансового планування полягає в тому, що ви можете переглянути та оновити свої цілі та відстежувати свій прогрес у досягненні їх упродовж життя. У процесі ви побачите дрібні речі, які ви робите щоденно і щомісячно, а також великі речі, які ви робите щороку та протягом десятиліть, і це допомогає у досягненні своїх фінансових цілей.

announcement  Уточнення

Будь-яке посилання на конкретну компанію, комерційний продукт, процес чи послугу не є і не передбачає схвалення або рекомендацію.

Ми робимо все можливе, щоб інформація на цих курсах була актуальною, але з часом нові матеріали, а також законодавчі та нормативні зміни можуть зробити цей матеріал неактуальним.

Якщо ви виявите неточну інформацію, зв'яжіться з нами.