Пройдіть даний тест, щоб зрозуміти чи розумно поводитесь із своїми грошима.
Тест містить десять запитань. Обирайте відповідь та отримуйте результат. Загальна оцінка - по завершенню теста.
Артем є студентом університету, який живе вдома і має тимчасову роботу, яка приносить йому 1500 ₴ на тиждень. Він планує поїхати до Європи на тиждень протягом наступних 8 місяців. Подорож обійдеться йому в загальному вимірі $ 800. Товариші Артема використовують свої кредитні картки для оплати поїздки. В який спосіб Артемові слід сплатити за свою подорож?
- Артемові слід скористатися своєю кредитною карткою.
- Артемові слід якомога більше заощаджувати вже зараз.
- Артемові слід взяти кредит в банку.
Це вірно! Якщо Артем зможе заощаджувати близько 800 ₴ на тиждень до того, як він поїде, йому не доведеться користуватися жодним кредитом і він зможе заплатити за свою подорож авансом. Інакше, враховуючи високі відсоткові ставки за банківським кредитом та заборгованість за кредитною карткою, він буде змушений сплачувати за свою подорож протягом багатьох наступних років.
Неправильно. Якщо Артем зможе заощаджувати близько 800 ₴ на тиждень до того, як він поїде, йому не доведеться користуватися жодним кредитом і він зможе заплатити за свою подорож авансом. Інакше, враховуючи високі відсоткові ставки за банківським кредитом та заборгованість за кредитною карткою, він буде змушений сплачувати за свою подорож протягом багатьох наступних років.
Найбільша експлуатаційна вартість нового автомобіля це:
- Паливо та обслуговування.
- Реєстрація автівки.
- Автомобільна амортизація.
- Страхування автівки.
Це вірно! Амортизація насправді є основною вартістю власної автівки.
Це неправильно. Хоча інші витрати є постійніими, втрата вартості вашої машини насправді є найбільшою ціною, пов'язаною з володінням автомобілем.
Христина розпочала свою трудову діяльність, працюючи повний робочий день, як інструктор в Академії балету. Академія надала Христині на вибір форму свого фонду пенсійного страхування, яка містить інформацію про фонд пенсійного страхування роботодавця за замовчуванням. Які дії Христя повинна вчинити?
- Христина повинна розглянути інші варіанти також.
- Христина повинна прийняти пропозицію.
Це вірно! Фонд пенсійного накопичення роботодавця може задовольнити Христину, але вона цього не знає, поки не порівняє його з умовами в інших фондах.
Не обов'язково.Фонд пенсійного накопичення роботодавця може задовольнити Христину, але вона цього не знає, поки не порівняє його з умовами в інших фондах.
Петру зараз 20 років. Він має щомісячну плату за телефонний зв’язок у розмірі 50 грн. Тим не менш, він зробив набагато більше дзвінків, ніж дозволяє його тарифний план, і тепер має сплатити 1 000 грн. Що повинен робити Петро у такій ситуації?
- Знизити частоту користування своїм телефоном та сплатити борги якомога швидше.
- Змінити мобільного оператора та отримати в банку кредитну картку для погашення заборгованості.
Це вірно! Петро повинен погасити борги якомога швидше, обговоривши платіж з його телефонною компанією. Можливо, варто також, щоб Петро переглянув свої потреби, і, можливо, перейшов до нового тарифного плану.
Це неправильно. Можливо, що Петру доведеться заплатити за дострокове припинення дії контракту додаткову комісію, а також вартість нового мобільного контракту. Отримання кредитної картки призведе до його більшої заборгованості.Замість цього він повинен узгодити платіж із телефонною компанією та погасити борг якнайшвидше.
Роман працює повний робочий день, проте створив на рахунку своєї кредитної картки борг у розмірі 20 000 гривень, ліміт його кредитної картки тепер вичерпано. Який наступний крок повинен вчинити Роман?
- Закрити свою кредитну картку та відкладати встановлену суму з кожної зарплатні, щоб погасити борг.
- Звернутися за новою кредитною карткою з більшим лімітом.
- Закрити свою кредитну картку та поклястися, що ніколи більше він не забиратиметься у такі борги.
Це вірно! Чим швидше він зможе погасити борг, тим менше йому треба буде сплатити. Роман також повинен зменшити ліміт своєї кредитної картки після того, як він погасить борг.
Не зовсім. Щоб уникнути того, що ситуація стане гіршою, Роман повинен відкладати певну суму з кожної зарплати, поки не поверне всі борги. Збільшення кредитного ліміту лише послабить проблему для Романа, і обіцянка ніколи не вдаватись знову до таких боргів, не допоможе його нинішній ситуації. Якщо Роман обирає будь-який з цих варіантів, він продовжуватиме сплачувати відсотки за непогашену заборгованість та навіть підвищені відсотки, якщо сплата буде не своєчасно.
Мілана переїжджає з дому вперше і має купити білизну та меблі для свого помешкання. Вона вирішує купити необхідні товари за безвідсотковою угодою. Банк пропонує їй ліміт у розмірі 20 000 грн за безвідсотковою кредитною карткою. Безвідсотковий період триватиме 3 місяці. Після цього процентна ставка за кредитною карткою збільшується до 30% річних. Яким чином Мілана повинна погасити свій борг?
- Сплачувати мінімальну щомісячну суму, яку висуває кредитор.
- Створити мінімальну суму, яку вона потребує для погашення заборгованості протягом 3-х місяців, і організувати пряме погашення з її поточного рахунку.
- Використовувати кредитну картку, щоб купувати інші речі, які їй потрібні, і відкладати оплату всіх товарів до закінчення 3-х місяців.
Це гарне рішення, поки Мілана впевнена, що ці щомісячні платежі покривають весь борг до кінця 3-місячного періоду. Це означає, що їй не доведеться виплачувати відсотки з будь-якої суми, що належить сплатити наприкінці періоду дії безвідсоткової кредитної картки. Крім того, додаткові товари, які вона купує за допомогою картки, можуть не мати безвідсоткової ставки, тому Мілані слід намагатися уникати використання кредитної картки для будь-яких інших покупок.
Це неправильно. Мілана повинна визначити мінімальну суму, яку вона потребує, щоб погасити борг у безвідсотковий період та організувати автоматичне списання з поточного рахунку платежів для повернення боргу. Мінімальна щомісячна сума, яку висуває кредитор, може не погасити всю заборгованість протягом 3 місяців. Крім того, додаткові товари, які вона купує за допомогою картки, можуть не мати безвідсоткової ставки, тому Мілані слід намагатися уникати використання кредитної картки для будь-яких інших покупок.
Марко є студентом університету. Він втратив свою постійну роботу в книжковому магазині, тому що він завжди запізнювався. Він не має грошей на оплату оренди своєї частини квартири, і його двоє співмешканців обурені цим. Що робити Маркові?
- Попросити своїх співмешканців покрити його витрати на кілька тижнів, поки він не знайде нову роботу.
- Намагатися влаштуватися в університеті та подати заявку на безвідсоткову студентську позику, поки не знайде нову роботу.
Це не найкращий варіант. Багато університетів пропонують безвідсоткові позики на невелику суму, щоб допомогти студентам, які потребують допомоги. Напевно, краще уникнути запозичення грошей у ваших друзів. Марко також повинен зв'язатися з його службою консультацій та кар'єри при університеті, оскільки вони можуть допомогти йому знайти нову роботу.
Це вірно! Багато університетів пропонують безвідсоткові позики на невелику суму, щоб допомогти студентам, які потребують допомоги. Напевно, краще уникнути запозичення грошей у ваших друзів. Марко також повинен зв'язатися з його службою консультацій та кар'єри при університеті, оскільки вони можуть допомогти йому знайти нову роботу.
Людмилі 19 років і вона заробляє приблизно 1500 гривень на тиждень, працюючи в місцевому піца кафе, щоб підтримувати свій університетський стиль життя. Людмила отримує зарплатню щотижня, але вона помітила, що їй не сплачують внесок до фонду пенсійного страхування. Чи має Людмила право на фонд пенсійного страхування?
- Ні, не має, тому що замало років.
- Так, має право.
- Ні, не має, тому що замало заробляє.
Це вірно! Людмилі слід звернутися до свого боса, щоб він сплачував їй внесок до фонду пенсійного страхування або звернутися до податкового управління або її профспілки за порадою.
Ні, це неправильно. Людмилі слід звернутися до свого боса, щоб він сплачував їй внесок до фонду пенсійного страхування, або звернутися до податкового управління або її профспілки за порадою.
Сергій та його сестра щойно купили машини, чи вплине їхня стать на страхові премії, які їм нараховують?
- Ні, їхня стать не вплине на розмір премій.
- Так, їхня стать вплине на розмір страхових премій.
Це вірно. Ваша страхова премія розраховується на основі ряду факторів, одним з яких є вік та стать власників та зареєстрованих водіїв.
Не зовсім правильно.Ваша страхова премія розраховується на основі ряду факторів, одним з яких є вік та стать власників та зареєстрованих водіїв.
Олена тільки почала працювати і має борг в розмірі 50 000 гривень. Вона також має заборгованість по кредитній картці 5000 гривень. Вона хоче відкласти частину своєї щотижневої зарплати, щоб сплатити свої борги. Який борг їй слід сплатити першим?
- Інші борги.
- Борг кредитної картки.
Це вірно. Кредитні картки стягують високу відсоткову ставку, тому найкраще сплатити ці борги якомога швидше.
Це неправильно. Кредитні картки стягують високу відсоткову ставку, тому найкраще сплатити ці борги якомога швидше.
Спробуйте ще
announcement Уточнення
Будь-яке посилання на конкретну компанію, комерційний продукт, процес чи послугу не є і не передбачає схвалення або рекомендацію.
Ми робимо все можливе, щоб інформація на цих курсах була актуальною, але з часом нові матеріали, а також законодавчі та нормативні зміни можуть зробити цей матеріал неактуальним.
Якщо ви виявите неточну інформацію, зв'яжіться з нами.