Тест на інвестиції

Перевірте свої знання.

Пройдіть даний тест, щоб зрозуміти наскільки глибокі ваші знання щодо інвестицій.

Тест містить десять запитань. Обирайте відповідь та отримуйте результат. Загальна оцінка - по завершенню теста.

Що повинна перевірити Ірина перед тим, як розпочати інвестувати кошти?

 • Що її борги під контролем.
 • Що вона відклала деяку суму грошей для непередбачуваних подій.
 • Що вона має відповідні гарантії.
 • Все вище вказане.

Це дуже важливо мати гарний фундамент на шляху до процвітання.

Правильна відповідь - "Усе вище вказане".

Дмитро заощаджує свої кошти, щоб купити будинок у наступні два роки. Який спосіб заощадження є найкращим для нього?

 • Інвестувати в пайовий фонд акцій.
 • Покласти гроші на ощадний рахунок під високий процент.

Це вірно! Короткострокові інвестиції не мають достатньо часу для того, щоб подолати всі ризики пайового ринку. Ощадні рахунки є гарним способом для короткострокових заощаджень.

Це неправильно. Короткострокові інвестиції не мають достатньо часу для того, щоб подолати всі ризики пайового ринку. Ощадні рахунки є гарним способом для короткострокових заощаджень.

Який варіант кращий для диверсифікації портфелю?

 • Мати сертифікат пайового фонду, зберігати готівку на депозиті з обмеженим терміном, мати майно для інвестицій.
 • Мати зобов’язання від трьох агровиробничих компаній.

Це вірно! Портфель, що містить різні типи інвестицій, має бути менш схильним до ураження у визначеній сфері діяльності і таким чином знижуються усі ризики щодо портфелю в цілому.

Це не вірно! Портфель, що містить різні типи інвестицій, має бути менш схильним до ураження у визначеній сфері діяльності і таким чином знижуються усі ризики щодо портфелю в цілому.

Якщо Валентина щомісячно буде відкладати 1000 ₴ на ощадний рахунок під високий відсоток, що нараховується щомісячно за ставкою 8% річних, то скільки вона матиме після 20 років?

 • 350 000 ₴
 • 240 000 ₴
 • 590 000 ₴

Більш, ніж за двадцять років 1000 ₴ щомісячно можуть перетворитися у понад 590 000₴. Калькулятор цільового накопичення

Це неправильно. Більш, ніж за двадцять років 1000 ₴ щомісячно можуть перетворитися у понад 590 000₴. Калькулятор цільового накопичення

Якщо ви сьогодні сховаєте під ковдрою 50 000 ₴, то чого вони будуть варті через 20 років, враховуючи інфляцію?

 • Менш, ніж 50 000 ₴
 • Більш, ніж 50 000 ₴
 • 50 000 ₴

Це вірно! Інфляція підвищує вартість проживання, в середньому, Вам знадобиться більше грошей для придбання таких же товарів чи послуг у майбутньому,які Ви купуєте сьогодні. Таким чином, вартість Ваших грошей буде знижуватись. Щоб підтримувати Вашу поточну купівельну спроможність, Вам знадобиться інвестувати кошти, що дозволить вам заробляти на рівні поточної інфляції.

Інфляція підвищує вартість проживання, в середньому, Вам знадобиться більше грошей для придбання таких же товарів чи послуг у майбутньому, які Ви купуєте сьогодні. Тому сьогодні 50 000 ₴ коштуватимуть менше 50 000 ₴ у майбутньому.

На що звертати увагу при пошуку фінансового консультанта?

 • Професійна кваліфікація, належний досвід та прийнятний рівень оплати.
 • Звертати увагу на будь-кого, хто виглядає дуже обізнаним у цій галузі.

Дуже важливо знайти консультанта, що є достатньо кваліфікованим у даній сфері, працює із ліцензією та має досвід у питаннях, на які ви шукаєте відповіді.

Це не зовсім правильно.Дуже важливо знайти консультанта, що є достатньо кваліфікованим у даній сфері, працює із ліцензією та має досвід у питаннях, на які ви шукаєте відповіді.

Марко нещодавно отримав несподіваний телефонний дзвінок з Дніпра, де йому запропонували можливість раз у житті інвестувати у офшорну торгівлю, обіцяючи прибутковість інвестицій у більш, ніж 30%. Йому сказали, що слід діяти швидко через те, що ця можливість обмежена. Що йому робити?

 • Інвестувати до того, як він пропустить цю можливість.
 • Негайно повісити слухавку.

Це не найкращий варіант.Цей приклад показує нам деякі класичні ознаки афери, наприклад, зависокий відсоток повернення та необхідність діяти швидко. Марко слід негайно повісити слухавку та повідомити Комісію з цінних паперів та фондового ринку.

Це вірно! Цей приклад показує нам деякі класичні ознаки афери, наприклад, зависокий відсоток повернення та необхідність діяти швидко. Марко слід негайно повісити слухавку та повідомити Комісію з цінних паперів та фондового ринку.

Що таке проспект емісії?

 • Документ, виданий компанією, яка хоче залучити інвестиції.
 • Документ, який вказує на плани компанії на наступний фінансовий рік.

Проспект емісії - це документ, виданий компанією, яка хоче залучити інвестиції, пропонуючи певну участь (частку) у самій компанії. Він має містити усю необхідну інформацію для прийняття виваженого рішення щодо інвестування у компанію, включаючи інформацію про те, що компанія планує робити із залученими інвестиціями.

Ні, це неправильно. Проспект емісії - це документ, виданий компанією, яка хоче залучити інвестиції, пропонуючи певну участь (частку) у самій компанії. Він має містити усю необхідну інформацію для прийняття виваженого рішення щодо інвестування у компанію, включаючи інформацію про те, що компанія планує робити із залученими інвестиціями.

Андрій та Катерина вже вдвох на пенсії та хочуть зустрітися з фінансовим консультантом. Вони розповіли своєму фінансовому консультанту, що зацікавлені лише в продуктах з низьким рівнем ризику тому, що не можуть собі дозволити втратити хоча б якусь частку власного капіталу. Їхній фінансовий консультант пропонує їм продукт, що, врешті-решт, опиняється продуктом з високим рівнем ризику. Через рік первинна інвестиція Андрія та Катерини у 150 000 ₴ знизила свою вартість до 90 500 ₴. Яка реакція мусить бути з боку Андрія та Катерини?

 • Вони не можуть нічого вдіяти, бо усі інвестиції ризиковані.
 • Вони можуть поскаржитись.

Це вірно.Фінансовий консультант повинен надати таку пораду, яка б найбільше відповідала вашим цілям та вашій толерантності щодо ризику. Андрію та Катерині слід поскаржитись до компанії фінансового консультанта. Якщо вони не задоволені відповіддю компанії, їм слід звертатися до інших інституцій.

Це неправильно! Фінансовий консультант повинен надати таку пораду, яка б найбільше відповідала вашим цілям та вашій толерантності щодо ризику. Андрію та Катерині слід поскаржитись до компанії фінансового консультанта. Якщо вони не задоволені відповіддю компанії, їм слід звертатися до інших інституцій.

Вірно чи ні, що вкладання грошей у майно позбавлено ризиків?

 • Вірно.
 • Не відповідає дійсності.

Це вірно. Хоча, те що вкладання грошей у майно справедливо вважається низько ризикованим з урахуванням часу, але повністю не позбавляє вас від ризиків. Якщо майновий ринок піде вниз, тоді і вартість ваших інвестицій впаде. Майно, як об’єкт інвестування, має ризик ліквідності, тобто ви не зможете мати швидкий доступ до ваших грошей, якщо вони вам знадобляться.

Помилка. Хоча, те що вкладання грошей у майно справедливо вважається низько ризикованим з урахуванням часу, але повністю не позбавляє вас від ризиків. Якщо майновий ринок піде вниз, тоді і вартість ваших інвестицій впаде. Майно, як об’єкт інвестування, має ризик ліквідності, тобто ви не зможете мати швидкий доступ до ваших грошей, якщо вони вам знадобляться.

Вітаємо з закінченням тесту!

Ваша загальна оцінка

 

Спробуйте інший тест

 Спробуйте ще

announcement  Уточнення

Будь-яке посилання на конкретну компанію, комерційний продукт, процес чи послугу не є і не передбачає схвалення або рекомендацію.

Ми робимо все можливе, щоб інформація на цих курсах була актуальною, але з часом нові матеріали, а також законодавчі та нормативні зміни можуть зробити цей матеріал неактуальним.

Якщо ви виявите неточну інформацію, зв'яжіться з нами.