Сплата боргів

План дій: Крок 13

play_circle_outline   1 відео,  1 хв. 46 сек

Про переваги та ризики користування кредитом

Використання кредиту - це не погана річ, але кредит, яким ви користуєтесь може бути хорошим або поганим.

Деякі переваги використання кредиту включають:

Дізнайтесь більше

Ризики користування кредитом
Сплата боргів

Скрипт до відео

Сплата вашого боргу

Існує два відомих методи, що люди використовують у боротьбі з боргами.

Перший це концентрування на виплатах боргу із першим найменшим залишком (при цьому, ніколи не забуваючи робити потрібні мінімальні платежі по всіх інших боргах).

Після сплати залишку ви можете використати потім цей платіж до наступного найменшого карткового залишку і продовжувати цей процес доти, поки не сплатите всі борги.

Цей метод може бути прийнятним тому, що ви швидко скорочуєте кількість боргів і відчуваєте полегшення на психологічному рівні.

Другий поширений метод це, коли ви концентруєтесь, в першу чергу, на сплаті боргу з найвищою відсотковою ставкою.

Через деякий час цей метод допоможе вам заощадити найбільше у відсотках.

Не має значення, який метод ви оберете, будьте терплячими і наполегливими.

Якщо коли-небудь ви зрозумієте, що не можете задовольнити свої базові фінансові зобов’язання, контактуйте негайно з вашими кредиторами, щоб отримати консультацію щодо вашої ситуації.

Більшість з них запропонують індивідуальне короткострокове рішення, однак, ви б мали зиск від довгострокової стратегії виплат.

Для допомоги собі, розгляньте варіант із контактування з поважною консультаційною агенцією.

Додатковий матеріал

Кредити та борги

Яке критичне боргове навантаження?

Коли ви обтяжуєте покупку позикою або отримуєте кредит, ви позичаєте у двох людей: кредитора та у себе майбутнього.

Кожна гривня, запозичена сьогодні, - це гривня, яка зменшує вашу наступну зарплату. Бути свідомим того, скільки боргу ви можете обслуговувати, має вирішальне значення для уникнення проблем із поверненням боргів. Це також впливає на ваш рух грошових коштів.

Принципи співвідношення боргів до вашого чистого доходу.

Ось деякі загальні пояснення, для оцінки вашого співвідношення, однак майте на увазі,у кожного він свій.

Ви можете мати інші фактори, такі, як очікуваний нерегулярний дохід, іпотечні платежі, домашні витрати або резервні фонди, які впливають на суму боргу, яку ви можете собі дозволити на певний час.

до 10%

Напевно ви не будете мати проблем з обслуговуванням боргів і управлінням іншими витратами.

15%

Ймовірно ви у хорошій формі управляти своїми витратами.

20%

Ви впритул наблизились а може вже перебуваєте у небезпечній борговій зоні. П'ята частина вашого чистого доходу буде обслуговувати речі, які ви придбали у минулому.

30%

Вище 20 відсотків вважається занадто великим боргом. Якщо ви знаходитесь у 30% діапазоні, то вже цілу третину ваших надходжень необхідно віддати, перш ніж почати витрачати на поточні потреби.

Консолідація боргів.

Консолідація заборгованості об'єднує декілька боргів в один новий кредит, часто на більш вигідних умовах для позичальника.
Після того, як ви поговорите з кредитним консультантом або фінансовим консультантом, консолідація боргу може бути доцільною для покращення вашої стратегії управління боргом.

Деякі попередження, коли розглядаюєте консолідацію заборгованості:

  • Ви повинні змінити свої звички. Це працює, лише якщо ви також зменшуєте витрати та покупки у кредит.
  • Думайте уважно, перш ніж робити консолідацію на іпотечний кредит з заставою власного будинку.
  • Консолідація вашого боргу може виглядати як новий борг у вашій кредитній історії. Це може призвести до зниження вашого кредитного рейтингу.
  • Сума сплачених відсотків може збільшуватися, якщо збільшується термін повернення заборгованості.

Стратегії сплати боргів за кредитними картками.

  • Борговий обвал

Метод сплати заборгованості, в якому боржник виділяє достатньо коштів для здійснення мінімальних платежів за кожним боргом, а потім додатково виділяє кошти для сплати боргу з найвищою процентною ставкою.
Використовуючи метод "боргового обвалу", коли борги із найвищою процентною ставкою повністю сплачені, додаткові кошти погашення йдуть до наступного боргу з найвищою процентною ставкою.
Цей процес продовжується, поки не буде сплачено всі борги.

  • Борговий сніжний ком

Борговий сніжний ком - це метод повернення боргу, в якому боржник складає список від найменшого за сумою боргу до найбільшого (не включаючи іпотеку), потім витрачає щомісяця додаткові кошти на виплату найменшого боргу, в той час як робить лише мінімальні щомісячні платежі за всіма іншими боргами.

Коли найменший борг виплачується, боржник починає вкладати додаткові гроші щомісяця для погашення другого найменшого боргу, продовжуючи робити лише мінімальні щомісячні платежі за всіма іншими боргами.
Боржник продовжує цей процес, сплачуючи кожний борг від найменшого за сумою до найбільшого, поки всі борги не будуть сплачені повністю.

Довідайтесь про поради від фінансового регулятора

Поради від НБУ

announcement  Уточнення

Будь-яке посилання на конкретну компанію, комерційний продукт, процес чи послугу не є і не передбачає схвалення або рекомендацію.

Ми робимо все можливе, щоб інформація на цих курсах була актуальною, але з часом нові матеріали, а також законодавчі та нормативні зміни можуть зробити цей матеріал неактуальним.

Якщо ви виявите неточну інформацію, зв'яжіться з нами.