Тест диверсифікація ризиків

Перевірте свої знання.

Пройдіть даний тест, щоб зрозуміти наскільки глибокі ваші знання щодо розподілу ваших інвестицій.

Тест містить десять запитань. Обирайте відповідь та отримуйте результат. Загальна оцінка - по завершенню теста.

Павло керує власним бізнесом з антикваріату та має колекцію антикваріату, який, на його думку, буде дорожчати з плином часу. Оскільки у нього немає пенсійних накопичень, Павло створив власний фонд, який включає квартиру на узбережжі Чорного моря, скромний портфель акцій та два строкові депозити. Активи Павла:

 • Не диверсифіковані.
 • Диверсифіковані в середині інвестиційного класу.
 • Диверсифіковані за інвестиційними класами.

Так, це вірно.З поєднанням готівкових коштів, акцій, майна та колекціонування, інвестиції Павла досить диверсифіковані, хоча він повинен пам'ятати, що велика частина його фонду в даний час інвестована в один актив (квартира на Чорному морі). Він може розглянути можливість використання майбутніх внесків, для збільшення частки в інших класах активів.

Це не вірно. З поєднанням готівкових коштів, акцій, майна та колекціонування, інвестиції Павла досить диверсифіковані, хоча він повинен пам'ятати, що велика частина його фонду в даний час інвестована в один актив (квартира на Чорному морі). Він може розглянути можливість використання майбутніх внесків, для збільшення частки в інших класах активів.

Галина не могла собі дозволити придбати будинок, але вона хотіла потрапити на ринок нерухомості, тому вона купила дачний будиночок. Галина також має невелику суму грошей, інвестованих в земельні ділянки, і деякі цінні твори мистецтва, які вона
успадкувала від свого батька. Ви скажете, що Галина має:

 • Не диверсифіковані.
 • Диверсифіковані за класами активів.
 • Диверсифіковані в середині класу активів.

Це вірно! Галина має довгострокові інвестиції в земельні ділянки та твори мистецтва, які не дадуть жодних доходів, поки вони не будуть продані. Однак дачний будиночок забезпечить їй дохід зараз. Галина має деяку диверсифікацію зараз, але буде краще диверсифікована, якщо вона спрямує майбутні інвестиції в інші класи активів.

Це неправильно. Правильна відповідь "Диверсифіковані за інвестиційними класами." Галина має довгострокові інвестиції в земельні ділянки та твори мистецтва, які не дадуть жодних доходів, поки вони не будуть продані. Однак дачний будиночок забезпечить їй дохід зараз. Галина має деяку диверсифікацію зараз, але буде краще диверсифікована, якщо вона спрямує майбутні інвестиції в інші класи активів.

Борис і Катерина вклали свої гроші в де-кілька пайових фондів. Вони також мають значну суму грошових коштів на трьох строкових депозитних рахунках. Борис - запальний колекціонер вин і має досить велику колекцію вина, яку він придбав виключно для інвестицій. Борис і Катерина володіють активами:

 • Не диверсифіковані.
 • Диверсифіковані за класами активів.
 • Диверсифіковані в середині класу активів.

Це вірно! Хоча гроші Бориса та Катерини, схоже, зосереджені лише на декількох класах активів, вони, як мінімум, абсолютно різні категорії активів. Це означає, що їх інвестиції до певної міри диверсифіковані. Вони можуть розглянути можливість інвестування в більш різноманітний асортимент активів у майбутньому.

Це не вірно! Правильна відповідь "Диверсифіковані за інвестиційними класами." Хоча гроші Бориса та Катерини, схоже, зосереджені лише на декількох класах активів, вони, як мінімум, абсолютно різні категорії активів. Це означає, що їх інвестиції до певної міри диверсифіковані. Вони можуть розглянути можливість інвестування в більш різноманітний асортимент активів у майбутньому.

Ліза і Анатолій сплачують кредити за свої власні будинки, а також за професійні офіси, тому, що Анатолій веде свою практику бухгалтерського обліку. Багато років тому вони придбали будинок для відпочинку у Карпатах, який вони здають в оренду
протягом 40 тижнів на рік. Ця нерухомість разом із їх часткою в фондах нерухомості, забезпечує їм досить гарний пасивний дохід.
Ліза і Анатолій:

 • Не диверсифіковані.
 • Диверсифіковані за класами активів.
 • Диверсифіковані в середині класу активів.

Так, це вірно. Хоча Ліза і Анатолій вклали всі свої накопичені гроші в інвестиції нерухомості, вони добре поєднують житлові та комерційні активи. Хоча їх багатство сконцентровано в одному класі активів, вони диверсифікували свої кошти в рамках одного класу активів. Вони можуть розглянути потік інвестиційного доходу в інші класи активів для досягнення кращої диверсифікації.

Це неправильно. Правильна відповідь "Диверсифіковані в середині класу активів." Хоча Ліза і Анатолій вклали всі свої накопичені гроші в інвестиції нерухомості, вони добре поєднують житлові та комерційні активи. Хоча їх багатство сконцентровано в одному класі активів, вони диверсифікували свої кошти в рамках одного класу активів. Вони можуть розглянути потік інвестиційного доходу в інші класи активів для досягнення кращої диверсифікації.

Костянтин цікавиться фондовим ринком США, тому він прийняв рішення інвестувати всі свої накопичення в "голубі фішки" фондового ринку США. Інвестиції Костянтина є:

 • Не диверсифіковані.
 • Диверсифіковані в середині класу активів.
 • Диверсифіковані за класами активів.

Це вірно! Інвестиції Костянтина не диверсифіковані. Внесення всіх своїх грошей в акції США означає, що він дуже залежить від певного ринку. Якщо фінансові ринки в США падатимуть, він може втратити значну частину своїх грошей. Він також збільшив ризик шляхом інвестування в міжнародні акції, оскільки коливання валютних курсів можуть вплинути на його інвестиційні прибутки та вартість активів.

Це не вірно. Правильна відповідь "Не диверсифіковані." Інвестиції Костянтина не диверсифіковані. Внесення всіх своїх грошей в акції США означає, що він дуже залежить від певного ринку. Якщо фінансові ринки в США падатимуть, він може втратити значну частину своїх грошей. Він також збільшив ризик шляхом інвестування в міжнародні акції, оскільки коливання валютних курсів можуть вплинути на його інвестиційні прибутки та вартість активів.

Марина вважає за краще зберігати свої гроші в банківському секторі, оскільки вона відчуває себе безпечніше, ніж вкладати в інші інвестиції. Їй не потрібні вищі прибутки, щоб досягти своїх цілей. Марина вивчає пропозиції банків, щоб отримати найкращу
процентну ставку, і в даний час має два строкові депозити та ощадних сертифікати, розділені між трьома різними банками.
Інвестиції Марини:

 • Не диверсифіковані.
 • Диверсифіковані в середині класу активів.
 • Диверсифіковані за класами активів.

Хоча всі інвестиції Марини мають фіксовані відсотки, вона інвестувала в різні фінансові установи, що зменшує її ризик втратити всі свої гроші, якщо один банк зазнає фінансових труднощів. Це забезпечує збалансування прибутку. Вона достатньо диверсифікована у класі фіксованих активів.

Це не вірно. Правильна відповідь "Диверсифіковані в середині класу активів".Хоча всі інвестиції Марини мають фіксовані відсотки, вона інвестувала в різні фінансові установи, що зменшує її ризик втратити всі свої гроші, якщо один банк зазнає фінансових труднощів. Це забезпечує збалансування прибутку. Вона достатньо диверсифікована у класі фіксованих активів.

Софія вкладає гроші в банк все своє життя. Її поточний рахунок у банку отримує номінальну ставку відсотка, але вона зберігає більшу частину своїх скромних заощаджень на рахунку строкового депозиту у тому ж банку. Інвестиції Софії:

 • Не диверсифіковані.
 • Диверсифіковані в середині класу активів.
 • Диверсифіковані за класами активів.

Правильна відповідь "Не диверсифікована." Софія всі свої гроші інвестує в рахунки одного банку, тому вона взагалі не має диверсифікації. Оскільки її банк є учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, до 200 000 гривень покривається за державною гарантією на банківські депозити, тому її гроші у безпеці. Проте, коли процентні ставки є низькими, вона після сплати податків на отримані відсотки навряд чи буде йти в ногу з інфляцією. Софія має враховувати, чи буде цього достатньо для досягнення своїх цілей, і розглянути можливість інвестування деяких своїх грошей в інші класи майна.

Це вірно! Софія всі свої гроші інвестує в рахунки одного банку, тому вона взагалі не має диверсифікації. Оскільки її банк є учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, до 200 000 гривень покривається за державною гарантією на банківські депозити, тому її гроші у безпеці. Проте, коли процентні ставки є низькими, вона після сплати податків на отримані відсотки навряд чи буде йти в ногу з інфляцією. Софія має враховувати, чи буде цього достатньо для досягнення своїх цілей, і розглянути можливість інвестування деяких своїх грошей в інші класи майна.

Леонід провів більшу частину свого робочого життя, працюючи у великій роздрібній мережі, і брав участь у схемах розподілу акцій підприємства серед працівників, коли вони були запропоновані його роботодавцем. Він розуміє сектор роздрібної торгівлі та лояльний до свого роботодавця, тому він вирішує використати свою накопичену готівку, на придбання більше акцій у компанії роботодавця. Портфель акцій Леоніда:

 • Не диверсифіковані.
 • Диверсифіковані в середині класу активів.
 • Диверсифіковані за класами активів.

Леонід вклав усі свої гроші в один сектор (роздрібний продаж), в єдиний клас активів (акції), тому його портфель взагалі не диверсифікується. Леонід міг зменшити свій інвестиційний ризик, диверсифікуючи свій портфель акцій у різних галузях промисловості та розглядаючи питання про розподіл майбутніх заощаджень на інші класи активів.

Правильна відповідь "Не диверсифікований." Леонід вклав усі свої гроші в один сектор (роздрібний продаж), в єдиний клас активів (акції), тому його портфель взагалі не диверсифікується. Леонід міг зменшити свій інвестиційний ризик, диверсифікуючи свій портфель акцій у різних галузях промисловості та розглядаючи питання про розподіл майбутніх заощаджень на інші класи активів.

Леся сплачує кредит за свій будинок, має онлайновий ощадний рахунок з балансом близько 50 000 гривень та інвестиційні сертифікати пайового фонду вартістю близько 100 000 гривень, що інвестує у акції і державні облігації. Інвестиції Лесі:

 • Не диверсифіковані.
 • Диверсифіковані в середині класу активів.
 • Диверсифіковані за класами активів.

Це вірно.Леся вкладається в житлову нерухомість, готівку та через пайовий фонд - суміш готівкових коштів, облігацій, акцій та майна. Інвестиції Лесі достатньо різноманітні.

Правильна відповідь "Диверсифіковані за класами активів.". Леся вкладається в житлову нерухомість, готівку та через пайовий фонд - суміш готівкових коштів, облігацій, акцій та майна. Інвестиції Лесі достатньо різноманітні.

Станіслав має пристрасть до нерухомості, він розуміє ринок і знає, що робить хороші інвестиції в нерухомість. Станіслав має 13 об'єктів у своєму портфелі, який він накопичив протягом 20-річного періоду. Портфель складається з житлових та комерційних об'єктів у декількох західних та житлових приміщень у центральних та південних регіонах України. Станіслав завжди переглядає потенційні покупки особисто і досліджує місцевий ринок, перш ніж купити що-небудь. Активи Станіслава є:

 • Не диверсифіковані.
 • Диверсифіковані в середині класу активів.
 • Диверсифіковані за класами активів.

Це вірно. Незважаючи на те, що він вкладає всі свої гроші у нерухомість, портфель майна Станіслава є диверсифікованим у класі майнових активів, оскільки він придбав суміш місцевої житлової, місцевої комерційної та регіональної нерухомості. Хоча Станіславу варто враховувати ризики, що пов'язані з політичною, соціально-економічною ситуацією у країні, які суттєво впливають на вартість нерухомості.

Правильна відповідь "Диверсифіковані в середині класу активів.". Незважаючи на те, що він вкладає всі свої гроші у нерухомість, портфель майна Станіслава є диверсифікованим у класі майнових активів,оскільки він придбав суміш місцевої житлової, місцевої комерційної та регіональної нерухомості. Хоча Станіславу варто враховувати ризики, що пов'язані з політичною, соціально-економічною ситуацією у країні, які суттєво впливають на вартість нерухомості.

Вітаємо з закінченням тесту!

Ваша загальна оцінка

 

Спробуйте інший тест

 Спробуйте ще

announcement  Уточнення

Будь-яке посилання на конкретну компанію, комерційний продукт, процес чи послугу не є і не передбачає схвалення або рекомендацію.

Ми робимо все можливе, щоб інформація на цих курсах була актуальною, але з часом нові матеріали, а також законодавчі та нормативні зміни можуть зробити цей матеріал неактуальним.

Якщо ви виявите неточну інформацію, зв'яжіться з нами.