Визначення чистої вартості

План дій: Крок 8

play_circle_outline   2 відео,  6 хв. 01 сек

Про чисту вартість фінансового стану

Визначити свою стартову позицію означає порахувати свою чисту вартість.

Чиста вартість - це загальна вартість того, що ви маєте (ваші активи), за вирахуванням того, що ви заборгували (ваші зобов'язання). І більше нічого - лише знімок на певний момент часу. Деякі люди сприймають чисту вартість, як своє "багатство".

Збільшення позитивної чистої вартості - це мета, яка допоможе вам досягти ваших фінансових цілей та сплачувати собі пенсію.

Коли ви визначите свою чисту вартість, ви, мабуть, захочете побачити, як ви виглядаєте у порівнянні з іншими. Порівняння - слизький шлях. У всіх нас є різні цінності та потреби, тому може бути більш продуктивним орієнтуватися на свій особливий спосіб життя, рівень комфорту, щастя та почуття фінансової безпеки.

Дізнайтесь більше

чиста вартість
Чиста вартість

Скрипт до відео

Визначте стартову позицію

Розрахувати свою чисту вартість просто, необхідно порівняти те, що ви заборгували (зобов’язання) з тим, чим ви володієте (активи).

Розрахунок чистої вартості - найкращий спосіб точно знати, яка ваша стартова позиція, у будь-якому фінансовому плані, який ви розробляєте.

Це, по суті, є основою вашого фінансового планування та встановлення цілей, і його необхідно оновлювати щонайменше кілька разів на рік, щоб ви могли відслідковувати весь свій прогрес. Зводити баланс швидко та легко, навіть якщо ви не є експертом з фінансів!

Баланс розраховує вашу чисту вартість, порівнюючи фінансові активи з фінансовими зобов'язаннями. Різниця між цими двома показниками є вашою чистою вартістю.

Не хвилюйтесь, якщо ваш нетто є негативним - майте на увазі, що це повинно бути точне зображення вашого фінансового становища. Налаштування цілей набагато простіше після того, як ви знатимете, яка ваша поточна чиста вартість.

Перш ніж почати, варто зібрати всю інформацію, яку ви маєте. Вам потрібні ваші останні банківські виписки, а також основний залишок за всіма позиками, які ви маєте.

Після того, як ви матимете всю цю інформацію, розпочніть розробку свого балансу, перерахувавши всі свої активи (фінансові та матеріальні активи) і їх значення.

Ви можете використовувати калькулятор розрахунку чистої вартості або створити власну версію на папері або в програмі електронних таблиць.

  • Грошові кошти (це кошти у банках, рахунках грошового ринку або готівка)
  • Всі інвестиції (це взаємні фонди, індивідуальні цінні папери, інші цінні папери)
  • Головна вартість (це вартість перепродажу вашого будинку)
  • Вартість автомобіля (це вартість перепродажу вашої машини, якщо ви її не знаєте – використовуйте силу Інтернету)
  • Вартість особистого майна (це вартість перепродажу ювелірних виробів, предметів домашнього вжитку тощо)
  • Інші активи

Сума всіх цих значень - це загальна вартість ваших активів.

Ваша мета - постійно збільшувати свої активи.

Далі ви можете подивитися на ваші зобов'язання. Ось деякі загальні категорії зобов’язань:

  • Залишок іпотечного кредиту
  • Автокредити
  • Студентські позики
  • Будь-які інші особисті позики
  • Борги за кредитними картками

Сума всіх грошей, які ви заборгували, - це ваші зобов'язання. Коли ви починаєте погашати свої борги, сума ваших зобов'язань буде зменшуватись.

Ви можете почати збільшувати свою чисту вартість, зменшивши свої зобов'язання або збільшивши свої активи або зробивши це одночасно.

Намагайтесь бути послідовним і постійно переглядайте свій баланс - принаймні два рази на рік - щоб переконатися, що ви виконуєте всі свої фінансові цілі.

ВІДЕО (Рентабельність та ліквідність активів)

Рентабельність та ліквідність активів
Рентабельність

announcement  Уточнення

Будь-яке посилання на конкретну компанію, комерційний продукт, процес чи послугу не є і не передбачає схвалення або рекомендацію.

Ми робимо все можливе, щоб інформація на цих курсах була актуальною, але з часом нові матеріали, а також законодавчі та нормативні зміни можуть зробити цей матеріал неактуальним.

Якщо ви виявите неточну інформацію, зв'яжіться з нами.