Позитивна кредитна історія

План дій: Крок 5

play_circle_outline   1 відео,  1 хв. 46 сек

Про кредитні бюро

Банки та інші кредитори працюють, щоб заробляти гроші.Фінансові установи сплачують низькі відсоткові ставки за рахунками вкладників, такими як рахунки заощаджень та грошового ринку, потім використовують ці гроші у вигляді кредитів та кредитних карток за вищою процентною ставкою .

Отже, головна зацікавленість фінансових установ полягає у отриманні прибутку.

Разом з тим, коли приймається рішення про можливість надання кредиту, установи розглядають наявність можливих ризиків, щодо неповернення кредиту. З цією метою аналізується певна наявна інформація щодо позичальника і в т.ч. його кредитна історія, щодо якості і своєчасності обслуговування боргів у минулому.

Одним із джерел отримання необхідної інформації є Кредитні Бюро, що здійснюють свою діяльність виключно з метою оброблення і зберігання кредитних історій.

Врегулювання суспільних відносин, що виникають у сфері збору, оброблення, зберігання, захисту та використання інформації про виконання особами грошових зобов'язань здійснюється на підставі Закону України "Про організацію формування та обігу кредитних історій"

Дізнайтесь більше

Кредитна історія
Кредитні бюро

Скрипт до відео

Копії кредитних звітів

Ваші кредитні звіти можуть бути відображенням вашої загальної фінансової ситуації. Перегляд кредитних звітів щодо точності допоможе вам визначити помилки або шахрайські дії. На щастя, зараз це легше зробити, ніж коли-небудь.

Три найбільші кредитні бюро це відокремлені організації. Це важливо знати тому, що інформація у їхніх звітах може дещо відрізнятись. Різні кредитори використовують різні звіти (або комбінації з них), щоб визначити чи є ви кредитоспроможним.

Закон України "Про організацію формування та обігу кредитних історій" надає кожному споживачу право щодо вільного доступу до кредитного звіту кожного року від кожного з існуючих кредитних бюро:

Щоб отримати безкоштовний звіт, просто заповніть форму запиту, яку можна знайти на сайті бюро.

Ваша кредитоспроможність є важливою в той момент, коли ви намагаєтесь отримати кредит.

Якщо ваш кредитний звіт визначає, що ви добре обслуговували кредит, ви маєте можливість отримати додатковий кредит, коли це стане необхідно, це засвідчує, що ви маєте достатній дохід для отримання додаткового кредиту.

Кредитні звіти можуть мати значення також, коли ви орендуєте приміщення, купуєте страхування або під час працевлаштування.

Законодавство передбачає, що кредитна інформація є доступною третім особам тільки для окремих допустимих цілей. Для вашого захисту ви маєте законне право дізнатися, хто отримував копію вашого звіту або цікавився ним.


Що слід шукати в своєму кредитному звіті

Суб'єкт кредитних історій має право безоплатно ознайомитися з інформацією... один раз протягом календарного року, а також у разі отримання відмови Користувача від укладення кредитного правочину. Закон України "Про організацію формування та обігу кредитних історій"

На що, зазвичай, звертають увагу фінансові установи, коли аналізують кредитну історію:

Додатковий матеріал

Визначення термінів

Бюро кредитних історій

Юридична особа,виключною діяльністю якої є збір, зберігання, використання інформації, яка складає кредитну історію

Кредитна історія

Сукупність інформації про юридичну або фізичну особу, що її ідентифікує, відомостей про виконання нею зобов'язань за кредитними правочинами, іншої відкритої інформації відповідно до Закону України " Про організацію формування та обігу кредитних історій " Приклад:

Користувач Бюро

Юридична або фізична особа - суб'єкт господарської діяльності, яка укладає кредитні правочини та відповідно до Договору надає і має право отримувати інформацію, що складає кредитну історію

Суб'єкт кредитної історії

Будь-яка юридична або фізична особа, яка уклала кредитний правочин та щодо якої формується кредитна історія

Кредитний звіт

Сукупність інформації про суб'єкта кредитної історії, яка є повним або частковим відображенням його кредитної історії

Кредитний бал

Особлива форма кредитного звіту, який відображається у цифровому значенні
Приклад:


announcement  Уточнення

Будь-яке посилання на конкретну компанію, комерційний продукт, процес чи послугу не є і не передбачає схвалення або рекомендацію.

Ми робимо все можливе, щоб інформація на цих курсах була актуальною, але з часом нові матеріали, а також законодавчі та нормативні зміни можуть зробити цей матеріал неактуальним.

Якщо ви виявите неточну інформацію, зв'яжіться з нами.