Куди зникають ваші гроші

План дій: Крок 18

play_circle_outline   2 відео,  7 хв. 35 сек

Про те як здійснювати контроль над витратами

Куди зникають ваші гроші

Тепер, коли у вас є ідеї щодо цілей, над якими ви хочете працювати, де ви знайдете гроші для досягнення цих цілей?

Перший крок - отримати чітке уявлення про поточні фінанси: скільки грошей ви отримуєте і скільки ви витрачаєте кожного місяця.
Відстеження витрат може бути складним - ви можете забути записати деякі покупки, або ви можете спокуситись не змінювати свої звички, коли ви знаєте, що треба робити записи.

Для більшості людей, фінансове здоров'я залежить не від того, скільки вони заробляють, а від того скільки вони витрачають.

Дізнайтесь більше

Контроль фінансових витрат
Контроль за витратами

Скрипт до відео

Куди зникають ваші гроші.

Для більшості людей, фінансове здоров'я залежить не від того, скільки вони заробляють, а від того скільки вони витрачають. Відстеження витрат, допоможе вам дізнатися куди зникають ваші гроші .

Починайте з визначення змінних витрат. Змінні витрати є ті, які змінюються від місяця до місяця, це такі як продукти харчування та витрати на утримання . Ви повинні здійснювати найбільший контроль над цими видами витрат.

Щоб допомогти вам визначити ваші змінні витрати, використовуйте наведену нижче форму і записуйте щоденні витрати. Записуйте кожну копійку що ви витрачаєте - навіть якщо це тільки безалкогольні напої з магазину, або поїздка в ресторан швидкого харчування.

Хоча відстеження змінних витрат є лише одним з кроків, рекомендується продовжувати відстежувати іх після завершення даного курсу. Чим довше ви будете відслідковувати витрати, тим кращі ваші шанси на успіх.

Ви напевно знаєте про таку ситуацію. У понеділок ви потрапляєте в банкомат і вилучаєте 300 грн, просто щоб мати готівку на руках. Ви сподіваєтесь,що ці гроші триватимуть як мінімум кілька днів, чи не так? Зрештою, це не так.

Ви купуєте лише невеликі речі, такі як кава вранці, може обід або закуска на роботі вдень. І це не має набігати дуже швидко, чи не так? Але в кінці дня у вас є лише кілька копійок. Ви не пам'ятаєте, щоб купували щось значуще. Що сталося?

Куди зникають всі ці гроші, в решті решт? Дивно, скільки грошей ми витрачаємо, не усвідомлюючи цього. 30 гривень тут, там 50 гривень ... до кінця дня ваш гаманець фіксує витрат на 300 гривень, але у вас немає нічого серйозного,щоб можна було згадати.

Ведення обліку ваших витрат за кожною окремою річчю, яку ви купуєте, від вашої оренди до кожної пачки гумки допоможе вам побачити, де виникають витоки у вашому фінансовому житті.

Скрізь ви можете бачити, поради щодо того, як економити гроші на великих речах - автомобілях, будинках, нових меблях, навчанні ... і це справді ті витрати, які спустошують наші банківські рахунки.

Це здорово заощадити тисячі на машині, але як часто ви купуєте машину? Як часто ви обставляєте свій будинок? Ці заощадження є чудовими та важливими, але важливо також пам'ятати про невеликі витрати.

Часто можна почути від людей, що вони викреслили всі непотрібні витрати, але в кінці місяця їм все ще не вистачає.

Зазвичай ми не пам'ятаємо кожну копійку, яку ми витрачаємо, якщо не записуємо її. Ми просто знаємо, що ми на щось витратили 300 гривень за один день, але насправді не впевнені, про що йдеться.

Коли ви кожного разу записуєте, ви почнете помічати, як часто ви це робите. Коли ви побачите, скільки коштує ця невелика сума витрат за певний період часу, ви зрозумієте, що ця «невелика сума витрат» виглядає менш невинною.

Запис витрат допоможе визначити ті області, які ви можете скоротити або знайти менш дорогі способи отримати задоволення. Знання того, що ви дійсно витрачаєте, є потужним інструментом на вашому шляху до фінансової грамотності!

Як створити бюджет і дотримуватись його.

Бюджет це інструмент що дозволяє розтягнути ваш дохід до тих пір поки гроші закінчаться і все що необхідно мати для цього це дисципліну, план і найголовніше визначити пріоритети.

Під час складання бюджету може здатися, що це нездолана річ, яка пригнічує, але це на початку процесу, далі облік та своєчасна сплата рахунків буде менш обтяжливою та стресовою.

Крім того, це момент, коли ви почнете добре розраховувати свої цілі, і звичайно ж, реально планувати свої дії. Це реально зробити за рахунок простих шести кроків.

Крок перший.

Знайте про свої доходи.

Cкільки ви можете витрачати щомісяця визначається із знання скільки ви приносите додому. Базою є ваш чистий дохід, який ви визначаєте з корінця, де визначено всі відрахування на податки, страхування, пенсійні накопичення інші внески.

Наступний крок є базовим і визначає скільки у вас фіксованих (незмінних) витрат щомісяця.

Це речі, які не можуть коливатись або змінюватись протягом року. Наприклад розмір орендної плати, сплата за кредит, страхові платежі.
Це є також доброю нагодою бути впевненим в тому, що ви маєте певні види заощаджень для сплати даних витрат у випадку непередбачуваних подій.

Крок 3.Змінні витрати

Визначає суму витрат, які можна змінювати протягом місяця в залежності від використання послуг або речей.

Наприклад, витрати на телефон, деякі види комунальних послуг, одяг, харчування, розваги тобто це витрати якими ви можете управляти. Управляти означає, що при необхідності ви можете зменшувати або збільшувати їх.

Крок 4.

Визначає що дійсно є необхідним для вас і застосовується під час складання бюджету.

Вам варто подумати чи зможете ви обійтись без гаджетів останньої розробки. Ці витрати варто віднести до категорії «хочу» або «бажано». Отже, якщо ви вирішили знайти непотрібні вам речі у бюджеті, порийтесь у змінних витратах і визначте що вам реально необхідно

Крок 5.

Слідкуйте за витратами та щомісяця переглядайте їх.

Слідкуйте за витратами вашого гаманця

Особливо приділяйте увагу витратам за кредитною карткою, щоб бути впевненим у дотриманні визначених лімітів на місяць. Про це дуже легко забути, особливо, якщо витрачаєте на маленькі речі.

Починайте підсумовувати і таким чином будете тримати контроль за витратами.

Крок 6.

Відслідковуйте витрати.

Знайдіть спосіб, який найбільш зручний для вас щоб відслідковувати свої витрати. Це може бути старий олівець на клаптику паперу з таблицею або один з мобільних додатків щодо бюджетування.

Багато банків пропонують послугу управління рахунками on-line. Їх дуже легко знайти і легко використовувати. Далі, просто збалансуйте свій бюджет співставленням ваших витрат по бюджету з надходженнями на рахунки та вилученням з рахунків.

Намагайтесь відслідковувати щомісяця. Після декількох місяців ви зможете побачити можливості для оптимізації та регулювання вашими витратами і надходженнями з метою збалансування фінансових потоків.

Бюджетування це процес, який потребує певних витрат часу і зусиль але здійснення цих кроків має добру цінність бо незабаром ви зможете мати більше коштів на речі, які ви хочете додатково до тих речей, які є для вас важливими.


Для більшості людей, фінансове здоров'я залежить не від того, скільки вони заробляють, а від того скільки вони витрачають.

Додатковий матеріал

Витрати та перевитрати

Не забувайте про витрати.

Скорочення витрат може бути дуже важким, якщо ви не врахували свою мотивацію для покупки першочергових речей.

Подумайте про "бажану" покупку, яка є дорогою або яку ви вважаєте розкішшю. Це може бути те, що ви вже купили, те, що ви плануєте придбати, або те, що ви дійсно хочете придбати, але не думаєте, що можете собі це дозволити.

Перед прийняттям остаточного рішення про покупку дайте відповідь на наступні питання:

Які міркування / аргументи для покупки цієї конкретної речі?

Наприклад:

  • "Мені потрібно не відставати від тенденцій, інакше я буду невдахою".
  • "Я заслуговую розради на деякий час, і це буде нагородою за всю мою важку роботу".
  • "Це було необхідне оновлення - хоча мій старий все ще працює, коли-небудь мені доведеться придбати новий, так що це може бути і сьогодні".

Яка мета здійснення цієї конкретної покупки? Що я сподіваюсь отримати від покупки?

Наприклад:

  • "Я хочу вразити друзів".
  • "Я сподіваюсь, що більше не буду збентежений тим, що мої речі старі або застарілі".
  • "Я сподіваюся, що мої діти будуть думати, що це круто".

Чому я думаю, що ця покупка може компенсувати щось у моєму житті, що бракує?

Наприклад:

  • "Якби я вдягався краще , то я б отримував більше від життя".
  • "Якби у мене був більший телевізор, то мої діти хотіли б приєднатись".
  • "Якби я мав кращий комп'ютер, я був би мотивований працювати над додатковими проектами".

Які можуть бути дешевші альтернативи? Які причини придбати дорожчу версію?

Наприклад:

  • "Я міг би досліджувати загальні бренди, а не фірмові назви".
  • "Я міг контролювати продажі в Інтернеті і робити покупку в той час, коли я отримаю знижки".
  • "Я вже досліджував і порівняв варіанти, і я впевнений, що це найкраща цінність для найкращої угоди".

Що за рішеннями про витрати?

Ви коли-небудь замислювалися, чому почуваєтесь добре коли витрачаєте гроші на відпустку, але не відкладаєте на пенсію? Відповідь може заходитись у вашому унікальному стилі життя і як він впливає на ваше прийняття фінансових рішень.

Якщо ваші витратні звички є результатом нездорової мотивації - наприклад, намагаючись заповнити емоційну потребу або заздрите Петренкам, ви маєте вирішити проблему з корінням.

Навіть найкращий план витрат не спрацює, якщо ваші витрати не спраляються з емоційними чи психологічними причинами.

Іноді все, що потрібно, - звернути увагу на ваші витрати та стежити за мотивами, що їх спонукають. У більш серйозних випадках ви можете отримати користь від консультацій.

Важливо знати, що необережні витрати не позбавлять особистого болю, і це може призвести до серйозних фінансових проблем.

Якщо ви дійсно не можете контролювати свої витрати, продовжуйте запитувати себе: "Чи потрібно мені це?" Якщо відповідь постійно "Ні", але ви все одно витрачаєте кошти,то може настав час для вивчення інших можливих кореневих причини ваших перевитрат.


announcement  Уточнення

Будь-яке посилання на конкретну компанію, комерційний продукт, процес чи послугу не є і не передбачає схвалення або рекомендацію.

Ми робимо все можливе, щоб інформація на цих курсах була актуальною, але з часом нові матеріали, а також законодавчі та нормативні зміни можуть зробити цей матеріал неактуальним.

Якщо ви виявите неточну інформацію, зв'яжіться з нами.