Виправлення звіту кредитної історії

План дій: Крок 6

play_circle_outline   1 відео,  1 хв. 58 сек

Про виправлення звіту кредитної історії

Якщо ви виявили помилки в своєму кредитному звіті, зв'яжіться з Бюро, що звітує, і кредитором, який надав інформацію.

Кредитний звіт повинен містити інструкції щодо оскарження інформації, що міститься у звіті.

Дуже важливо контактувати як з представником Бюро, так і з кредитором.

Бюро при отриманні заяви від суб'єкта кредитної історії зобов'язане на час перевірки інформації позначити кредитну історію такого суб'єкта кредитної історії відповідною позначкою та протягом п'яти робочих днів з дня отримання заяви звернутися до Користувача, який надав інформацію, що заперечується, про її підтвердження або зміну.

Суб'єкт кредитної історії має право ознайомитися з інформацією, що міститься у його кредитній історії, а саме:

 1. кредитним звітом;
 2. інформацією з реєстру запитів.

Реєстр запитів містить таку інформацію:

 1. дата запитів про надання кредитних звітів та інформація про надання кредитних звітів;
 2. відомості про Користувача, який надав інформацію до кредитної історії суб'єкта кредитної історії, а також про Користувача або Бюро, яким було зроблено запит про надання інформації, що складає кредитну історію;
 3. вид наданого кредитного звіту.

Дізнайтесь більше

Виправлення кредитної історії
Кредитні звіти

Скрипт до відео

Виправлення кредитного звіту

Якщо ви знайдете помилку у ваших кредитних звітах, вам знадобиться знати свої права.

За законом ви маєте право, вимагати від кредитних бюро надання правильної та повної інформації компаніям, що робили запит щодо оцінки вашої кредитної історії.

Якщо ви знайдете помилку у звіті, просто зробіть наступне:

 • Напишіть до кредитного бюро свої заперечення і додайте будь-які підтверджуючі документи. Збережіть копії усіх документів.
 • Коли кредитне бюро отримає вашого листа із суперечливим пунктом, вони повинні провести перевірку щодо цього пункту (зазвичай протягом 15 діб), презентуючи кредитору інформацію, яку ви відправили.
 • За законом, якщо кредитор не надав відповіді протягом 15 діб, кредитне бюро змінює інформацію на підставі вашої заяви.
 • На час перевірки бюро позначає вашу справу відповідною позначкою.
 • Кредитне бюро має потім надати вам письмовий звіт про перевірку і копію вашого звіту, якщо результати звіту змінились.

Якщо пункт у вашому звіті був визначений як помилковий та був виправлений, кредитне бюро повинно розіслати виправлені копії вашого звіту буд-яким кредиторам, які отримували звіт за попередні 12 місяців.

Якщо ви не задоволені результатами офіційної суперечки, ви можете шукати рішення за допомогою звернення до джерела інформації. Щоб зробити це, напишіть кредитору, сперечаючись щодо помилкового запису.

Ви також маєте право оскаржити дії бюро та кредитора, які порушують ваші права у судовому порядку.


Інформація для формування кредитної історії надається Користувачем до Бюро лише в разі наявності письмової згоди юридичної або фізичної особи, яка уклала кредитний правочин з Користувачем.

Зберігайте оригінали документів під час вирішення спірних питань. Зберігайте файл із будь-якими спірними елементами разом із датованими оригінальними документами, даними копій листів або іншої письмової кореспонденції, даними приміток про бесіди та іншими відповідними записами

Додатковий матеріал

Кредитний бал

Що означає ваш кредитний рейтинг?

Ваш кредитний рейтинг(бал) - це число, яке розраховується з використанням інформації у вашому кредитному звіті. Кредитори використовують кредитний рейтинг, щоб оцінити, наскільки є небезпечним позичати вам, а також відсоткову ставку, яку вони запропонують вам, якщо вони погоджуються позичити вам гроші.

Більшість кредиторів використовують кредитний рейтинг, а не кредитні звіти, тому що рейтинги скорочують обсяг детальної інформації про вашу фінансову історію.

Складність полягає в тому, що не всі кредитори використовують однакову методику визначення кредитного балу.

"Добрий рейтинг" залежить від моделі скорингу, яка використовується для його розрахунку.

Всі моделі підкреслюють своєчасну сплату рахунків і кредитну спроможність (сума кредиту, яку ви використовуєте по відношенню до вашого кредитного ліміту), але надають різні ваги для окремих видів поведінки, пов'язаної з кредитуванням.

Чому варто контролювати свій кредитний рейтинг?

 • Оскільки наявна в ньому інформація, впливає на те, чи можете ви отримати кредит - і скільки вам доведеться платити, щоб запозичити гроші.
 • Переконайтеся, що інформація точна, повна та актуальна, перш ніж подати заявку на позику на велику покупку, наприклад, на будинок або автомобіль, придбати страхування або укласти угоду оренди нерухомості.
 • Щоб захистити себе від крадіжки особистих даних. Це коли хтось використовує вашу особисту інформацію - як ваше ім'я, ідентифікаційний номер або номер вашої кредитної картки - для здійснення шахрайства.
  Зловмисники можуть використовувати вашу інформацію, щоб відкрити нову кредитну картку на ваше ім'я. Потім, коли вони не сплачують рахунки, злочинний рахунок відображається у вашому кредитному звіті.
  Така інформація, може вплинути на вашу здатність отримувати кредит, страхування чи навіть роботу.

Як покращити свій кредитний рейтинг?

 • Сплачуйте свої рахунки своєчасно на постійній основі, навіть якщо це мінімальний платіж;
 • Використовуйте існуючі кредити з розумом, щоб створити добру кредитну історію;
 • Не перевищуйте свій кредитний ліміт;
 • Сплачуйте мінімальні платежі за кредити. Додаткові суми сплачуйте за кредити з найвищою відсотковою ставкою;
 • Уникайте нових кредитів, сплачуйте наявними коштами на рахунку або готівкою;
 • Слідкуйте за сплатою кредитної заборгованості, переглядаючи звіти;
 • Використовуйте ліміт протягом пільгового періоду;
 • Застосовуйте автоматичну сплату боргів.

announcement  Уточнення

Будь-яке посилання на конкретну компанію, комерційний продукт, процес чи послугу не є і не передбачає схвалення або рекомендацію.

Ми робимо все можливе, щоб інформація на цих курсах була актуальною, але з часом нові матеріали, а також законодавчі та нормативні зміни можуть зробити цей матеріал неактуальним.

Якщо ви виявите неточну інформацію, зв'яжіться з нами.