5 типів особистостей

Фінанси і психологія

play_circle_outline   6 відео,  8 хв. 09 сек

5 типів ососбистостей по відношенню до грошей

Фінансова психологія є дещо забутою дисципліною, яка займає простір між психологією та економікою поведінки.

У вас є друг, який завжди прагне перерахувати кошти на благодійні збори? Їх надзвичайна щедрість може не виникати з величезного багатства, а є проявом стану тривоги.

Чи ви є тією особою, яка нав'язливо перевіряє свій банківський баланс або інвестиційний портфель? Ви можете відчувати себе супергероєм електронних таблиць, але насправді ви можете переплачувати за відсутність контролю в іншому місці свого життя.

Можливо, ви вважаєте себе чемпіоном із бюджету, тому що дуже вдало обираєте угоди в Інтернеті. І все ж, якщо знижки примушують вас витрачати гроші на те, що вам не потрібне, ваші звички можуть означати самотність або відсутність самооцінки.

Кожний з різних способів, в який ми могли б визначити суть проблеми, може призвести до різних рішень.

Крім того, витрати на виконання рішення будуть сильно відрізнятись, залежно від того, як ми визначаємо саму проблему.

Результати проведенного самоаналізу могли б зробити вас більш заможним.

Дізнайтесь більше


Скрипт до відео

П`ять фінансових особистостей.

Фінансова психологія є дещо забутою дисципліною, яка займає простір між психологією та економікою поведінки.

Поведінка навколо грошей стала більш екстремальною, ніж покоління тому.

Тривалість годин, які ми витрачаємо в цифровому середовищі, дозволяє організаціям, тонко контролювати нашу поведінку, спонукаючи до витрат, торгівлі або одержимості,.

Якщо ми зрозуміємо, як фінансове середовище впливає на нас, ми можемо краще контролювати наші фінанси, і, перетворюватись на більш раціональних інвесторів, більш успішних вкладників або менш імпульсивних покупців.

Психологи, в цілому узгоджують наступні п`ять фінансових типів.

Тож, настав час запитати себе:"Хто ти такий?"

Тривожний інвестор

Любителі ризику, тривожні інвестори часто торгують і вважають, що мають перевагу перед іншими. Незважаючи на їх надмірну впевненість, вони схильні до втрат , і часті торги означають, що вони часто сплачують високий рівень комісійних.

Даний тип особистості є надзвичайно поширеним серед заможних інвесторів.

Вони часто перепродають активи і мають схильність до бажання робити речі, тому що треба щось робити.

Вони часто купують високо і продають дешево, оскільки для них більш комфортно наявність ризику ніж його відсутність.

Вони вірять у силу своїх власних навичок. Багато хто з них зовсім не знає, якими були їх фактичні доходи, і лише пам'ятають їхні добрі рішення.

Більшість індивідуальних інвесторів не дотримуються стандартів інвестування. Одна з причин полягає в тому, що вони торгували інстинктивно, а не стратегічно, і повторювали минулі поведінки, які співпадали з насолодою, уникаючи колишньої поведінки, яка спричиняла біль.

Торгівля відкриває центри задоволення в мозку. Чим довше ти перебуваєш в такому середовищі, тим більше схильний до прийняття поганих рішень, що викликають занепокоєння (тривогу), що призводить до перевантаження і, отже, до збільшення тривоги.

Як зламати цю пагубну звичку?

  • Мати план, використовувати ліміти втрат, мати правила про те, коли і як ребалансувати портфель.
  • Просто припиніть або обмежте свої угоди кількістю грошових коштів, які ви можете дозволити собі втратити.
  • Подумайте про використання зароблених і заощаджених грошей, щоб заплатити консультанту за фінансовий план, що допоможе вам побудувати свої довгострокові фінансові цілі.

Зберігачі

Для зберігачів гроші представляють безпеку. Вони зневажають ризик.

І це призводить до того, що вони просто складують грошові кошти або просто витрачають їх бо для них, напевно, це буде кращим рішення ніж інвестувати.

Якщо ви були виховані в сім'ї, де кількість грошей була суттєво обмежена, ви можете бути представником типу людей,що потребують великої безпеки.

Існують випадки, коли люди у віці 94 роки відкладають половину своєї пенсії. Екстремальний випадок не сприйняття ризику і бажання відкладати.

Кожен має потребу у фонді «на чорний день», але готівка не є підходящим довгостроковим інвестуванням (тим більше, коли зростає інфляція).

Знайдіть людину, з якою почуваєтесь комфортно, з ким можна обговорити правильний інвестиційний підхід і визначити прийнятний рівень ризику для вас.

Світський марнотрат

Чи робить шопінг вас щасливими? Чи часто ви купуєте своїм близьким подарунки "просто тому, що…" і спустошуєте бюджет на різдвяні свята та дні народження? Ви можете стати світським марнотратом, що визначає вас як особу, яка робить покупки (як для себе, так і для інших), щоб підвищити свою самооцінку.

Можливо, ви отримуєте насолоду від перегляду речей в магазині або передачі вашої картки як засіб платежу. Або навіть коли ви вперше одягаєте щось нове, і люди кажуть, що це виглядає добре.

Це виглядає як поведінка звичайного споживача. Але ті, хто витрачають і купують занадто багато, можуть підсвідомо використовувати гроші як прояв любові та прихильності. На жаль,часто кінцевим результатом є боргові проблеми.

Ви відчуваєте себе коханим, коли даруєте подарунок. Ви відчуваєте, що будете більш сприйняті в суспільстві, якщо у вас є правильні речі. Але ефекти роздрібної терапії не є тривалими. Як тільки ви повернулися додому або отримали пакет, увага до вас швидко минає.

Якщо ви стурбовані своїми витратами та звичками позичати, вам потрібно вивчити свої рахунки - можливо, за підтримки близького друга. Визначте, скільки ви витрачаєте на імпульсивні покупки, і відсотки за існуючими боргами.

Переключіться на угоду з нульовою ставкою та визначте, скільки потрібно сплачувати за місяць, щоб очистити баланс протягом періоду пропозиції, і відповідно, полегшити бюджетні витрати.

Фінансист Fitbit

Ви перевіряєте свій банківський баланс і відстежуєте свої витрати так часто, як той, хто готується до екстремальних спортивних заходів, вимірює споживання калорій, відновлення пульсу та якість сну.

Окрім отримання звітів за кредитною карткою, ви, імовірно, хочете використовувати сайти порівняння та завантажувати програми, які відстежують ваш бюджет або нагадують вам про повторне надання кредиту.

Але однією з основних причин того, що потрібно такий сильний контроль над своїми фінансами, є те, що ви, можливо, втратили контроль над іншими сферами вашого життя.

Вони думають, що вони здобули ці заповітні знання, які їхній сусід не має, і може поділитися ним. Вони вирішують таємниці фінансового всесвіту, і тим захоплюються.

Люди, яким важко справлятися з непередбачуваністю життя, можуть стати надорганізованими за допомогою грошей.

Така поведінка може спричинити подібне переконання - що контроль за щось відчутним, як гроші чи їжа, може замінити змістовний контроль над своїм життям.

Справжнім тригером може бути тривога щодо змін у житті, таких як страх скорочення посади або ваші діти, які залишають гніздо.

Деяким людям важко справлятися з непередбачуваністю життя і вони хочуть контролювати будь-який аспект того, що можуть. Фахівці рекомендують намагатися почувати себе спокійніше через зміну та непередбачуваність, а не переходити в одержимість.

Вам потрібні більш професійні поради, ніж можуть надати інтернет-форуми.

Чи відповідають ваші довгострокові фінансові цілі, коли мова йде про пенсії та інвестиції?

Консультації з фінансового планування можуть допомогти вам визначити ваші цілі та планувати менш стресове майбутнє.

Страус

Нарешті, страус - це той, хто хотів би зарити голову в пісок, ніж організовувати свої фінанси.

Купи поштових повідомлень залишаються на килимку не відкритими , і вони рідко відкривають навіть свої банківські виписки.

Старші птахи можуть мати гроші, але постійно не в змозі прийняти довгострокові інвестиційні рішення. Тривога дуже посилює таку поведінку. "Краще не приймати жодного рішення і завжди почувати себе легше, ніж прийняти неправильне рішення".

Більш витончена версія страусів - це багатий інвестор, який передає свої фінанси раднику або розсудливому менеджеру, але не перевіряє, що робиться з грошима, або витратами на інвестування, які можуть бути більшими за свої прибутки.

Страуси повинні витягати голови з піску - повільно. Спочатку перевірте свої фінанси, уважно переглядаючи свої доходи та витрати, коли вони більш організовані та обізнані, можуть заощаджувати гроші та зменшувати борги.

Ваш успіх буде надихати на подальшу впевненість. Мотивуйте себе, вклавши свої заощадження в нагороду собі, наприклад, зплануйте відпустку.

Коли ви станете більш впевненими, розгляньте питання про спілкування з фінансовим консультантом щодо обговорення довгострокових інвестицій та пенсій.

Наші грошові проблеми можуть бути небезпечно перебільшеними.

announcement  Уточнення

Будь-яке посилання на конкретну компанію, комерційний продукт, процес чи послугу не є і не передбачає схвалення або рекомендацію.

Ми робимо все можливе, щоб інформація на цих курсах була актуальною, але з часом нові матеріали, а також законодавчі та нормативні зміни можуть зробити цей матеріал неактуальним.

Якщо ви виявите неточну інформацію, зв'яжіться з нами.