Тест на кредити та борги

Перевірте свої знання.

Пройдіть даний тест, щоб зрозуміти наскільки добре ви ознайомлені із темою отримання грошей в кредит

Тест містить десять запитань. Обирайте відповідь та отримуйте результат. Загальна оцінка - по завершенню теста.

Семен має 30 000 ₴ несплачених зобов’язань на його кредитній картці під 30,5%. Якщо він буде щомісяця сплачувати тільки мінімальний очікуваний платіж згідно із випискою по картці, то скільки часу йому буде потрібно, щоб сплатити всю суму.

 • Приблизно 4 роки
 • Приблизно 15 років 5 місяців

Практично так. Якщо Семен сплачуватиме щомісяця мінімальну суму (3% від суми заборгованості),тоді баланс його зобов’язань зменшуватиметься дуже повільно і він сплатить по відсотках приблизно 83 964 ₴.Cкористайтеся калькулятором для кредитних карток, щоб розрахувати наскільки довго триватимуть Ваші виплати. Скільки часу потрібно, щоб сплатити увесь борг, якщо щомісячно сплачувати мінімальні суми
Дивитись калькулятор кредитних карток

Неправильно.Якщо Семен сплачуватиме щомісяця мінімальну суму (3% від суми заборгованості,тоді баланс його зобов’язань зменшуватиметься дуже повільно і він сплатить по відсотках приблизно 83 964 ₴.Cкористайтеся калькулятором для кредитних карток, щоб розрахувати наскільки довго триватимуть Ваші виплати. Скільки часу потрібно, щоб сплатити увесь борг, якщо щомісячно сплачувати мінімальні суми.
Дивитись калькулятор кредитних карток

Уявімо, що ви бачите рекламу позики на нерухомість під 20% річних. Далі під цією ж цифрою ви бачите реальний під 22% річних. Що означає реальна ставка?

 • Середня ставка сплачується для схожих позик, що нещодавно були запропоновані
 • Відсоток з врахуванням інфляції
 • Це і є реальний рівень відсотку, де враховано усі збори та комісійні.

Реальна ставка – це рівень відсотку плюс більшість зборів та комісійних виплат, які ви мусите сплатити за позикою. Той, хто надає вам кредит, мусить надати реальну ставку для рекламованих позик і кредитних продуктів. Це надає вам можливість дізнатися, скільки насправді буде коштувати вам позика і дозволить вам порівнювати різні продукти від різних кредиторів.
Таблиця порівняння кредитів

Неправильно. Реальна ставка – це рівень відсотку плюс більшість зборів та виплат, які ви мусите сплатити за позикою. Той, хто надає вам кредит, мусить надати реальну ставку для рекламованих позик і кредитних продуктів. Це надає вам можливість дізнатися, скільки насправді буде коштувати вам позика і дозволить вам порівнювати різні продукти від різних кредиторів.
Таблиця порівняння кредитів

Якщо ви вдвічі зменшите свої щомісячні іпотечні виплати і робитимете їх кожні два тижні, а не щомісячно, то чи зменшиться сума сплачених відсотків?

 • Так
 • Ні

Це вірно. Сплачуючи кожні два тижні, сумою у розмірі половини від щомісячної, тим самим ви зробите еквівалент суми сплати за 13 місяців, замість 12, протягом року. І це надасть вам можливість не тільки зменшити суму сплачуваних відсотків, а й допоможе сплатити за позикою раніше.

У дійсності це правда. Сплачуючи кожні два тижні, сумою у розмірі половини від щомісячної, тим самим ви зробите еквівалент суми сплати за 13 місяців, замість 12, протягом року. І це надасть вам можливість не тільки з меншити суму сплачуваних відсотків, а й допоможе сплатити за позикою раніше.

Рік тому Діана виступила поручителем у справі про кредит на авто для свого екс-партнера по життю, котрий на той час був студентом стаціонару. Тепер вона отримує дзвінки від колекторів, котрі полюють за несплаченим боргом. За яку частину боргу тепер несе відповідальність Діана?

 • Саме Діана може стати відповідальною за увесь борг.
 • І Діана, і її партнер несуть відповідальність за половину боргу кожний.

Виступаючи поручителем, Діана може стати відповідальною за всю суму несплаченого боргу, якщо її екс-партнер не з’являтиметься до суду та не виконуватиме своїх зобов’язань.

Неправильно. Оскільки Діана гарантує позику, вона може стати відповідальною за несплачений залишок заборгованості, якщо її колишній партнер не виконає зобов'язання щодо погашення кредиту.

Тетяна хоче придбати ноутбук, але не має достатньо готівки, щоб зробити це негайно. Вона знаходить магазини, що пропонують їй угоду на оренду(лізинг) цього ноутбука, щоб потім його придбати. Чи зможе Тетяна залишити собі ноутбук по закінченню терміну оренди?

 • Ні
 • Так

Це вірно. За договорами оренди, ви не стаєте власником речі автоматично по закінченню періоду оренди. Зазвичай, ви отримуєте право викупити річ за номінальну суму, проте в таких договорах вказано, що це не є вашим закріпленим правом.

Неправильно. За договорами оренди, ви не стаєте власником речі автоматично по закінченню періоду оренди. Зазвичай, ви отримуєте право викупити річ за номінальну суму, проте в таких договорах вказано, що це не є вашим закріпленим правом.

Светлані 28 років і вона подала документи до банку на отримання персонального кредиту, щоб сплатити за додаткове навчання. У свою чергу, банк відмовив їй у кредиті через погану кредитну історію. Справа в тому, що 3 роки тому Светлана була на відпочинку декілька місяців і забула сплатити по кредиту. Чи може банк відмовити їй у кредиті?

 • Ні
 • Так

Це вірно. Банки мають право вирішувати, кому вони надають гроші і обов’язково перевірять вашу кредитну історію, щоб вирішити, чи надавати вам кошти або ні. Звітність про ваші борги зберігається протягом 5 або 7 років та обов’язково впливає на ваш кредитний рейтинг.

Це неправильно. Банки мають право вирішувати, кому вони надають гроші і обов’язково перевірять вашу кредитну історію, щоб вирішити, чи надавати вам кошти або ні. Звітність про ваші борги зберігається протягом 5 або 7 років та обов’язково впливає на ваш кредитний рейтинг.

Богдан тільки-но знайшов автівку своєї мрії, але потребує позики, щоб сплатити за неї. Автосалон пропонує йому фінансування, кажучи, що Богдан не знайде кращої пропозиції. Чи повинен Богдан підписати договір?

 • Так, фінансування від атосалону зазвичай дешевше, ніж з інших джерел.
 • Ні, спочатку, йому слід ознайомитися з умовами інших джерел позики.

Неправильно. Фінансування від автосалону не є обов’язково дешевшим від інших джерел і дуже часто дешевші позики надаються тільки на окремі моделі із спеціальними умовами фінансування. Богдану слід подивитись навколо та порівняти позики з різних джерел перед тим, як погоджуватись на щось. Також він міг би отримати попередню згоду на позику перед тим, як купувати автівку.

Це вірно. Фінансування від автосалону не є обов’язково дешевшим від інших джерел і дуже часто дешевші позики надаються тільки на окремі моделі із спеціальними умовами фінансування. Богдану слід подивитись навколо та порівняти позики з різних джерел перед тим, як погоджуватись на щось. Також він міг би отримати попередню згоду на позику перед тим, як купувати автівку.

Андрій та Олена хочуть придбати новий телевізор, але не мають достатньо готівки. Олена хоче придбати його під заставу іншого майна, проте Андрій хоче використати безвідсоткову позику від магазину, щоб отримати телевізор одразу.Який шлях буде дешевшим?

 • Під заставу.
 • Безвідсоткова позика.

Правильно. Це працює таким чином, що ви сплачуєте чергові внески доти, поки вся сума не сплачена повністю. Такий варіант лімітований у часі, проте кількість та частота внесків є гнучкими та зазвичай така система не має додаткових зборів.

Це неправильно. Пропозиції без відсотків можуть звучати добре, але вони можуть бути дуже дорогими, якщо ви не будете обережні. Ви зазвичай сплачуєте плату за організацію, а також щомісячні платежі, і якщо ви не сплачуєте повну суму впродовж періоду безвідсоткової оплати, з вас буде стягнуто дуже високу процентну ставку.

Чи необхідно кредитору переконатися, що ви дійсно спроможні сплачувати за позикою вчасно, чи це є безпосередньо вашим обов’язком розрахувати скільки ви дійсно спроможні сплачувати за позикою?

 • Це є вашим обов’язком
 • Обидві сторони несуть відповідальність
 • Саме позикодавець зацікавлений і мусить переконатися, що позика вам підходить

Це вірно! Хоча ви і повинні бути чесними щодо вашого фінансового стану, проте саме позикодавець мусить переконатися , що ви здатні виплачувати позику та позика вам підходить.

Це неправильно! Хоча ви повинні бути чесними щодо вашої фінансової ситуації, саме позикодавець повинен бути задоволений тим, що ви можете дозволити собі виплати по кредиту і що кредит підходить вам.

Георгій затримує вчасну сплату за позикою на свою автівку. Борговий колектор часто дзвонить йому на роботу та залишає багато повідомлень через його колег. Борговий колектор розказав колегам Георгія, скільки той заборгував за автівку. Георгій злий через те, що борговий колектор весь час переслідує його та обговорив з колегами його борг. Чи може Георгій якось вплинути на ситуацію?

 • Ні, він повинен продовжувати своєчасні виплати, якщо не хоче, щоб його справа стала публічною
 • Так, він має право поскаржитись

Це вірно! Боргові колектори не мають права розголошувати інформацію щодо вашої поточної фінансової ситуації. Георгій має право поскаржитись до колекторської компанії.

Ні, це не вірно. Боргові колектори не мають права розголошувати інформацію щодо вашої поточної фінансової ситуації. Георгій має право поскаржитись до колекторської компанії.

Вітаємо з закінченням тесту!

Ваша загальна оцінка

 

Спробуйте інший тест

 Спробуйте ще

announcement  Уточнення

Будь-яке посилання на конкретну компанію, комерційний продукт, процес чи послугу не є і не передбачає схвалення або рекомендацію.

Ми робимо все можливе, щоб інформація на цих курсах була актуальною, але з часом нові матеріали, а також законодавчі та нормативні зміни можуть зробити цей матеріал неактуальним.

Якщо ви виявите неточну інформацію, зв'яжіться з нами.