Цілі і рівновага

Фінанси і психологія

play_circle_outline   2 відео,  9 хв.38 сек

Встановлюємо цілі та знаходимо рівновагу

Не забувайте про ключовий фактор впливу – і це те, що робить вас щасливими.

ВАШЕ ЗАДОВОЛЕННЯ - НАСТУПНИЙ ВАЖЛИВИЙ ФАКТОР ВПЛИВУ.

Визначте 5 найбільш значущих речей у вашому житті на даний момент та 5 речей, про які ви мрієте у майбутньому.

Дійте! Контролюйте!

Дізнайтесь більше

Цілі і рівновага

Скрипт до відео

Встановлюємо цілі та знаходимо рівновагу

Ваша радість – це наступний важливий фактор.

Кожний з нас має визначити для себе, що робить нас щасливими сьогодні, завтра, наступного тижня, наступного року, у прийдешніх роках.

Якщо ви здебільшого думаєте про сьогодні або завтра, чим про майбутнє, то ви, мабуть, з тих людей, які полюбляють “негайне задоволення” – це означає, що якщо ви щось хочете, ви хочете це зараз.

Якщо ви полюбляєте “негайне задоволення”, то взяття під контроль, може бути викликом для вас.

Якщо ви більш схильні до того, щоб “діяти зараз, а планувати потім”, то управління грошима та вашими грошовими рішеннями буде дещо складніше.

Буде складніше приймати компромісні рішення щодо сплати за покупки пізніше, якщо ви не можете дозволити собі сплатити їх сьогодні.

Можливо деякі з тих факторів впливу будуть діяти на вас та змушувати хотіти певних речей і хотіти їх сьогодні.

Отже, якщо ви більше полюбляєте та хочете “негайного задоволення”, то управління грошима буде для вас іспитом.

Якщо ви маєте цілісну картинку свого майбутнього у голові та розглядаєте речі з більш довгою перспективою, вам буде легше при управлінні грошима та при досягненні вашої мети.

Коли ви ставите щось за мету, вам необхідно подумати про сьогодення і майбутнє. Вам доведеться подумати, що робить вас щасливими зараз, та що зробить вас щасливими у прийдешніх роках.

Знайти баланс між тим, що робить тебе щасливим зараз, і тим, що зробить тебе щасливим у майбутньому, є ключовим – і не завжди є легким завданням, особливо, коли мова заходить про те, як ми поводимось та керуємо власними грошима.

Щастя за гроші не купиш – ваша правда, але…

Вираз про те, що “щастя за гроші не купиш” вирогідно є достатньо правдивим. Проте правдою є і те, що брак грошей може створити проблеми.

Бути по шию у боргах, бути неспроможним сплатити рахунки, бути неспроможним провести свята, бути неспроможним дозволити собі житло, яке ви бажаєте, може бути розчаруванням та бути дуже неприємним.

“Щастя за гроші не купиш”, проте давайте скажемо правду, гроші допомагають.

Немає браку у порадах, які ви можете отримати, щодо ефективного управління власними грошима, та що ви маєте робити з ними. Проте, врешті-решт, ви вирішуватимете самостійно.

Ключовим фактором, що може вплинути на ваші рішення, є ваші цілі.

Якщо ви не маєте цілей, тоді цілі не впливають на ваші грошові рішення.

Якщо ви маєте цілі, сподівання та речі, яких ви хочете досягти у майбутньому, вони матимуть вплив на рішення, які ви приймаєте вже зараз.

Отже, встановлення цілей може бути ключовим фактором і потужним стимулом, який може мати вагомий вплив на ваші рішення.

Заощадження для досягнення цілей може бути дуже корисним, особисто задовольняючим, справжнім мотиватором, та впевненим будівничим.

Досягнення поставлених цілей, допоможе довести самому собі, що ви можете виконувати те, що задумали та надихатиме на досягнення нових цілей, здобувати нові речі.

Отже, “щастя за гроші не купиш”, проте саме гроші відіграють важливу роль у житті кожної людей. Можливо, ми бажаємо, щоб так не було, але це правда.

Заробіток грошей. Витрачання грошей. Заощадження грошей. Інвестування грошей. Втрата грошей. Давати гроші в борг. Ми приймаємо всі ці типи рішень щодо грошей, часто щоденно.

Але що таке гроші, врешті-решт? Ми не їмо гроші, не вбираємось у гроші, ми не будуємо будинки з монет або двадцяти гривневих купюр. Гроші це інструмент. Це є певною мірою засіб.

Це щось, що допомагає нашій економіці працювати більш злагоджено. Вони слугують способом обміну, що ми можемо використовувати для придбання речей. Також гроші можуть допомогти у досягненні наших цілей – якими вони б не були.

Якщо ми увімкнемо друкувальні верстати та дамо кожному подвійну порцію грошей, чи стане тоді ситуація кращою для людей? Відповідь “ні”. Чому?

Тому що, якщо кожен матиме подвійну порцію грошей, то, врешті-решт, ціни теж подвояться, так як люди матимуть більше грошей на витрати. Люди матимуть подвійну порцію грошей, але будуть сплачувати подвійну ціну за речі – тому люди не виграють від цього.

Отже, варто пам’ятати, що гроші це інструмент – та ціни всеодно впливатимуть на купівельну спроможність ваших грошей та на те, що ви зможете купити на них.

Якщо ви хочете мати контроль, майте план

Гроші можуть допомогти знайти вихід, та вони можуть і спричинити проблеми, заглибитись у борги, спричиняти стрес, напруження та тривогу, штовхати деяких людей на злочини, мати рахунок колекторів на твоїй спині.

Щоб уникнути проблем з грошима, необхідно завжди мати свої гроші під контролем та контролювати те, як вони впливають на ваше життя.

Ви неодмінно захочете максимізувати користь від грошей та мінімізувати проблеми пов’язані з ними. І найкращим варіантом взяти під контроль свої гроші - бути готовим і планувати.

Фінансове планування це не тільки для багатіїв

Планувати своє поводження з грошима є важливим не тільки для багатіїв. Насправді, чим менше у вас грошей, тим важливішим для вас є планування. Ви захочете отримати максимум від грошей, що маєте.

Найкращий спосіб планування це встановлення цілей:

  • знати точно, чого ви хочете;
  • знати різницю між тим, що вам необхідно і тим, чого хочете;
  • знати, про що ви найбільше дбаєте;
  • чого хочете від життя;
  • чого хочете досягти і що зробить вас щасливими сьогодні і у майбутньому;

Встановлюючи цілі, розгляньте різні “часові проміжки”:

  • короткострокові(чого ви хочете досягти протягом наступного року);
  • середньострокові(1-3 роки);
  • довгострокові (3-5роки) та більш віддалене майбутнє (5років і більше);

Короткострокові цілі можуть бути дуже корисними, так як слугуватимуть вказівниками на шляху досягнення ваших середньострокових цілей. Потім, використовуйте середньострокові, як вказівники на шляху до довгострокових і так далі.

Такий процес, створить для вас “контрольні пункти”, щоб побачити згодом пройдений шлях та подумати, чи змінились ваші цілі або чи хочете ви змінити напрямок руху.

Визначте три найбільші цілі, що ви мрієте досягнути протягом наступного року. Визначте три найжаданіші цілі, яких ви б хотіли досягти протягом наступних 3-х років.

Визначте три найголовніші цілі, яких ви мрієте досягти протягом наступних 5-и років і більше.

Плануйте, щоб був баланс між вашими коротко- і довгостроковими цілями.

Поряд із суттєвою важливістю майбутніх та довгострокових цілей, ви захочете бути щасливими і сьогодні теж. Це і зрозуміло та повинно бути частиною вашого планування.

Знайти рівновагу між сьогоденням і майбутнім є важливим моментом. Будуйте свій план, що допоможе прожити якомога щасливіше життя сьогодні, наступного місяця і далі.

Люди є різні – цілі теж різні.

Різні люди матимуть різні цілі. Те, що одна людина бажає отримати від життя, може бути дуже відмінним від бажань іншої людини.

Люди стають перед життям і його фінансовими викликами з широким масивом різних відправних точок та різних поглядів. Різні культури також мають різне ставлення до грошей і матеріальних цінностей.

Деякі люди мають доступ до великих можливостей, включаючи можливості освіти, тренування, праці та здобуття прибутків. Інші люди мають менші можливості та стають перед іншими викликами та можливостями.

Незважаючи на відмінності, кожен стикається з рішеннями щодо власних грошей. Щоб контролювати ці рішення, нам потрібні цілі.

Які ваші цілі? Визначення ваших цілей є першим ключовим кроком на шляху до контролю власних грошей.

Якщо маєте цілісну картинку свого майбутнього, контроль стає простішим. Плануйте, щоб був баланс між вашими коротко- і довгостроковими цілями

announcement  Уточнення

Будь-яке посилання на конкретну компанію, комерційний продукт, процес чи послугу не є і не передбачає схвалення або рекомендацію.

Ми робимо все можливе, щоб інформація на цих курсах була актуальною, але з часом нові матеріали, а також законодавчі та нормативні зміни можуть зробити цей матеріал неактуальним.

Якщо ви виявите неточну інформацію, зв'яжіться з нами.