Зміна поведінки

Фінанси і психологія

play_circle_outline   1 відео,  3 хв. 20 сек

Про поведінкову модель

Поведінкова модель працює на припущенні, що люди не змінюють поведінку швидко і рішуче.

Скоріше за все, зміна поведінки, особливо звичної поведінки, відбувається постійно через циклічний процес.

Для прогресу на етапах змін люди застосовують пізнавальні та оціночні процеси.

ПЕРЕМИКАЙТЕСЬ, ставайте тим, ким хочете бути!

Маршалл Голдсміт, Марк Рейтер

Дізнайтесь більше

Зміна поведінки

Скрипт до відео

Зміна поведінки.

Етап 1: Перед спогляданням.

Люди на даному етапі не мають наміру починати змінювати поведінку в найближчому майбутньому (принаймні,протягом 6 місяців), і можуть не знати про необхідність зміни.

Люди тут більше дізнаються про іншу поведінку і наслідки їх негативної поведінки для інших.

Передчасні спогади зазвичай недооцінюють перспективи зміни, переоцінюють мінуси, і часто не усвідомлюють таких помилок.

Одним з найефективніших кроків, з якими інші на цьому етапі можуть допомогти - заохотити їх більш уважно стежити за прийняттям рішень та усвідомлювати численні переваги зміни поведінки.

Етап 2: Споглядання.

На цьому етапі учасники мають намір почати здорову поведінку протягом наступних 6 місяців. Вони, як правило, тепер більш обізнані про переваги змін, їх мінуси приблизно дорівнюють їхнім плюсам.

Ця амбівалентність щодо змін може призвести до того, що вони продовжуватимуть відмовлятися від вжиття заходів.

Люди тут навчаються про те, якою людиною вони можуть бути, якщо вони змінять свою поведінку та більше дізнаються від людей, які ведуть себе іншим способом.

Інші можуть ефективно впливати та ефективно допомагати на цьому етапі, заохочуючи їх працювати на скорочення мінусів зміни своєї поведінки.

Етап 3: Підготовка.

Люди на даному етапі готові почати діяти протягом наступних 30 днів. Вони вживають невеликі кроки, які, на їхню думку, можуть допомогти їм змінити поведінку.

Наприклад, вони розповідають своїм друзям і родині, що хочуть дещо змінити у своєму житті.

Людям на цьому етапі слід шукати підтримку від друзів, яким вони довіряють, розповідати членам родини про свій план змін, та думати про те, як вони почуватимуться, якщо вони будуть поводитись в інший спосіб.

Їх проблемою номер один є думка про те,а якщо не вийде. Вони вчаться, що чим вони краще підготовлені, тим більше шансів, що вони продовжуватимуть прогресувати.

Етап 4: Дія.

Люди на даному етапі змінили свою поведінку протягом останніх 6 місяців і потребують наполегливо працювати, щоб продовжувати рух вперед.

На данному етапі люди повинні навчитися зміцнювати свої зобов'язання щодо змін і боротися із спокусами відмовитися.

Люди на даному етапі прогресують, будучи навчені методам для виконання своїх зобов'язань, таких як заміщення діяльності, пов'язаної з неправильною поведінкою, нагородження себе за кроки на шляху до змін, а також уникнення людей і ситуацій, які спокушають їх вести себе помилковими способами.

Етап 5:Утримання .

Люди на даному етапі змінили свою поведінку більше 6 місяців тому.

Важливо, щоб люди на цьому етапі були в курсі ситуацій, що можуть змусити їх повернутися до старої поведінки, проводили час із людьми, які поводяться аналогічним способом, а також поширювали свій досвід серед інших.


Не дозволяйте страху невдачі заволодіти вами на шляху до успіху.

announcement  Уточнення

Будь-яке посилання на конкретну компанію, комерційний продукт, процес чи послугу не є і не передбачає схвалення або рекомендацію.

Ми робимо все можливе, щоб інформація на цих курсах була актуальною, але з часом нові матеріали, а також законодавчі та нормативні зміни можуть зробити цей матеріал неактуальним.

Якщо ви виявите неточну інформацію, зв'яжіться з нами.