Тест на управління грошима

Перевірте свої знання.

Пройдіть даний тест, щоб зрозуміти як багато ви знаєте про управління власними грошима.

Тест містить десять запитань. Обирайте відповідь та отримуйте результат. Загальна оцінка - по завершенню теста.

Марина планує відпустку, що приблизно коштуватиме їй 25000 ₴. Вона має новеньку кредитну картку із лімітом у 35000 ₴. Що потрібно зробити Марині:

  • Використати свою кредитну картку для проведення відпустки а потім сплатити кредит.
  • Заощадити гроші на відпустку, навіть, якщо доведеться провести її пізніше.

Це вірно. Кредитні картки стягують високу процентну ставку, тому вам, як правило, краще заощадити кошти на такі речі, як відпустка. Це буде дешевше в середньостроковій перспективі, оскільки ви не будете платити за нього відсотки, і ви будете насолоджуватися відпочинком, знаючи, що ви працювали для цього.

Неправильно. Якщо Марина використає свою кредитну картку, щоб заплатити за свою відпустку і не сплатить протягом пільгового періоду, їй доведеться виплачувати високі відсотки за кредит. Це збільшить вартість її відпочинку.

Соломія живе за 25 кілометрів від роботи і думає придбати автомобіль. Їй не подобається громадський транспорт,і їй буде потрібно стільки ж часу, щоб їхати на роботу на машині, як це відбувається на поїзді. Поїзд коштує Соломії 1000 гривень щомісяця, і вона оцінює, що їй знадобиться близько 1800 гривень щомісяця, щоб заправити автомобіль.

Скільки грошей Соломія заощаджуватиме щороку, якщо вона продовжить їздити поїздом, і не купуватиме авто?

  • 9 600 ₴
  • Менше 9 600 ₴
  • Більше 9 600 ₴

Це вірно! З врахуванням середніх експлуатаційних витрат, що включають реєстрацію, паливо, шини, послуги та ремонт, страхування та амортизацію.

Не зовсім правильно. Соломія буде витрачати на 800-900 грн більше щомісяця на бензин, але це не єдина вартість володіння автомобілем. Беручи до уваги всі пов'язані з утриманням автомобіля витрати, ця маленька машина обійдеться Соломії значно дорожче, ніж 9 600 ₴.

Софія тільки що завершила великі ремонтні роботи будинку, і зараз її будинок коштує на 20% більше, ніж сума, на яку він застрахований. Як ви вважаєте, скільки це буде коштувати Софії для збільшення страхової суми будинку?

  • Софії доведеться заплатити невелику суму преміальних.
  • Приблизно на 20% більше, тому що Софія отримує на 20% більше покриття

Це вірно. Якщо ви хочете отримати на 20% більше страхового покриття, це зазвичай не коштує вам на 20% більше премій - насправді це може бути значно менше. Отримайте пропозицію від свого страховика, і не варто боятися торгуватись і порівнювати політику та ціни інших страховиків.

Неправильно. Вам, як правило, не доведеться платити 20% збільшення вашої премії, щоб отримати додаткову суму на 20%. Отримайте пропозицію від свого страховика, і не варто боятися торгуватись і порівняти політику та ціни інших страховиків.

Якщо Лора кластиме 200 ₴ щотижня на високопроцентний ощадний рахунок з відсотковою ставкою 5% для свого
щойно народженого сина, скільки грошей він матиме, коли йому виповниться 21 рік?

  • близько 390,000 ₴
  • близько 190,000 ₴
  • близько 220,000 ₴

Це вірно. Який гарний спосіб облаштувати життя ваших дітей.
Калькулятор складного відсотку

Насправді це ближче до 390 000 гривень. Це магія складних відсотків.
Калькулятор складного відсотку

Наталія та Сергій заощаджують свої кошти, щоб купити будинок і сподіваються примножити депозит протягом наступних 5 років. Де найкраще місце для зростання їх депозиту?

  • Ощадний рахунок онлайн
  • Фонд акцій під управлінням.

Це вірно. Оскільки термін їх заощаджень досить обмежений, вони можуть не мати часу, щоб відновитися після коливань ринку. Онлайновий ощадний рахунок сплачуватиме їм відсоток та захистить їхній капітал, надаючи їм можливість отримати доступ до своїх грошей, як тільки вони будуть готові придбати житло.

Неправильно. Інвестиції в акції, безпосередньо або через фонд під управлінням, потребують більш часу для інвестування, щоб подолати ринкові коливання. Цей тип інвестицій підходить людям, яким не потрібно отримувати терміновий доступ до своїх грошей.

Сергій купив одяг на українському веб-сайті, але коли він отримав виписку з кредитної картки, він знайшов незрозумілий платіж у розмірі 1000 гривень. Чи може Сергій отримати свої 1000 гривень назад?

  • Ні
  • Так

Це вірно. Сергій повинен негайно зв'язатись з банком, що видав йому кредитну картку, повідомити про несанкціоновану транзакцію та попросити її відхилити.

Це неправильно. Сергій повинен негайно зв'язатися з банком, повідомити про несанкціоновану транзакцію та попросити її відхилити.

Ви збираєтесь отримати житловий кредит, і ваш кредитор сказав вам, що вам потрібно придбати іпотечне страхування.
Чи буде ця страховка захищати вас, якщо ви не зможете своєчасно здійснювати виплатами по кредиту?

  • Так
  • Ні

Ні, так не буде. Іпотечне страхування просто захищає вашого кредитора від ризику, що ви не погасите кредит. Страховик виплатить вашому кредитору гроші, але має право, якщо виникне така ситуація, стягнути з вас суму за несплачений кредит. Якщо ви не зможете платити, страховик може продати ваш будинок, щоб погасити борг або навіть подати до суду, якщо виручка від продажу вашого будинку недостатня для повернення позики та інших витрат при продажу.

Це вірно. Іпотечне страхування просто захищає вашого кредитора від ризику, що ви не погасите кредит. Страховик виплатить вашому кредитору гроші, але має право, якщо виникне така ситуація, стягнути з вас суму за несплачений кредит. Якщо ви не зможете платити, страховик може продати ваш будинок, щоб погасити борг або навіть подати до суду, якщо виручка від продажу вашого будинку недостатня для повернення позики та інших витрат при продажу.

Андрій отримав страхування для своїх подорожей до Ханою. Кілька років тому він пошкодив своє коліно, коли грав у футбол, і це потребує хірургічного втручання. Чи повинен він повідомити про це його страховику?

  • Так
  • Ні

Звичайно! Якщо щось трапиться не так, і Андрій пошкодить коліно, поки він перебуватиме за кордоном, страховик не зможе покрити його вимогу, оскільки він не розкривав своє справжнє медичне становище. Щоб переконатися, що ви належним чином застраховані під час подорожей, ви повинні бути чесними із вашою історією хвороби.

Ні, це не правильно. Якщо щось трапиться не так, і Андрій пошкодить коліно, поки він перебуватиме за кордоном, страховик не зможе покрити його вимогу, оскільки він не розкривав своє справжнє медичне становище. Щоб переконатися, що ви належним чином застраховані під час подорожей, ви повинні бути чесними із вашою історією хвороби.

Якщо ви страждаєте через свої борги, то рефінансування поверне вам втрачений контроль:

  • Так
  • Не обов'язково

Це вірно! Рефінансування не завжди підходить і може бути короткостроковим вирішенням довгострокової проблеми. З вас також може стягуватися додаткова плата за рефінансування, яка може спричинити збільшення боргів.

Не обов'язково! Рефінансування не завжди підходить і може бути короткостроковим вирішенням довгострокової проблеми. З вас також може стягуватися додаткова плата за рефінансування, яка може спричинити збільшення боргів.

Георгій отримав виписку з банківського рахунку поштою та помітив, що він сплатив внески за обслуговування
свого рахунку двічі. Він подав скаргу до свого банку і через місяць він не отримав жодної звістки від них. Що робити Георгію?

  • Продовжувати чекати відповіді.
  • Готувати судовий позов.

Це вірно! Банк має відповісти на скаргу протягом прийнятного терміну (30 днів).

Ні, це не вірно. Банк має відповісти на скаргу протягом прийнятного терміну (30 днів). Якщо протягом вказаного терміну відповіді не отримано, Георгій має право позиватись.

Вітаємо з закінченням тесту!

Ваша загальна оцінка

 

Спробуйте інший тест

 Спробуйте ще

announcement  Уточнення

Будь-яке посилання на конкретну компанію, комерційний продукт, процес чи послугу не є і не передбачає схвалення або рекомендацію.

Ми робимо все можливе, щоб інформація на цих курсах була актуальною, але з часом нові матеріали, а також законодавчі та нормативні зміни можуть зробити цей матеріал неактуальним.

Якщо ви виявите неточну інформацію, зв'яжіться з нами.