Тест на пенсійне страхування

Перевірте свої знання.

Пройдіть даний тест, щоб зрозуміти наскільки ви розумієтесь на пенсійному забезпеченні.

Тест містить десять запитань. Обирайте відповідь та отримуйте результат. Загальна оцінка - по завершенню теста.

Лізі 30 років і вона щойно змінила роботу. Її новий роботодавець пропонує їй відкрити пенсійний рахунок у Фонді пенсійного страхування. За ведення рахунку буде стягуватись плата менше на 1% кожного року, і він має аналогічні функції, як і її старий рахунок. Ліза заробляє 100 000 ₴ на рік і вже має 40 000 ₴ у фонді пенсійного страхування. Чи повинна вона перемістити існуючий рахунок у фонд до нового роботодавця?

  • Ні, не повинна. Додаткові 1% внесків навряд чи важливі у довгостроковій перспективі
  • Повинна. Додатковий внесок на 1% може досягати значного прибутку протягом довгого періоду часу.

Це вірно. 1% різниці у внесках може означати 20% різницю від суми, якщо Ліза вийде на пенсію через 35 років. Перш ніж переводити кошти, Лізі слід двічі перевірити, чи має її старий обліковий запис інші переваги, що перевищують додаткові витрати.

Неправильно.1% різниці у внесках може означати 20% різницю від суми, якщо Ліза вийде на пенсію через 35 років. Перш ніж переводити кошти, Лізі слід двічі перевірити, чи має її старий обліковий запис інші переваги, що перевищують додаткові витрати.

Припустимо, що у вас вже є власний будинок на випадок виходу на пенсію, приблизно, скільки вашого поточного доходу вам знадобиться, щоб жити таким же чином після виходу на пенсію?

  • 47%
  • 87%
  • 67%

Це вірно. Якщо ви живете за середнім доходом і у вас є ваш будинок, вам може знадобитися близько 67% вашого поточного доходу для виходу на пенсію, щоб підтримувати ваш звичайний спосіб життя.

Не вірно. Якщо ви живете за середнім доходом і у вас є ваш будинок, вам може знадобитися близько 67% вашого поточного доходу для виходу на пенсію, щоб підтримувати ваш звичайний спосіб життя.

Ви маєте право на сплату внесків до Фонду пенсійного страхування вашим роботодавцем. Який максимальний щомісячний внесок від вашого доходу повинен вносити ваш роботодавець на ваш рахунок до Фонду пенсійного страхування?

  • 7%
  • 9%
  • 12%

Це вірно! Ставка гарантованого внеску до Фонду була встановлена на рівні 2% з моменту впровадження другого рівня пенсійної реформи (01,01,2019р.) та повинна поступово зрости до 7%. до 12%.

Неправильно. Ставка гарантованого внеску до Фонду була встановлена на рівні 2% з моменту впровадження другого рівня пенсійної реформи (01,01,2019р.) та повинна поступово зрости до 7%.

Який вид пенсії можна успадковувати?

  • Тільки пенсію солідарної системи.
  • Тільки накопичувальні пенсії.

Це вірно! Всі накопичені пенсійні активи, які будуть на персональному рахунку людини, яка, на жаль, помре до того, як зможе ними скористатися будуть успадковуватися.

Це неправильно. Всі накопичені пенсійні активи, які будуть на персональному рахунку людини, яка, на жаль, помре до того, як зможе ними скористатися будуть успадковуватися.

Лесі 45 років, вона заробляє 100 000 гривень на рік (без оподаткування) і вона хоче поповнити свій рахунок у фонді пенсійного страхування. Вона вирішила пожертвувати 20 тисяч гривень своєї неоподаткованої зарплати на Фонд пенсійного страхування. Зробивши це, Леся досягне наступної мети:

  • Зниження податку.
  • Поповнення її рахунку у Фонді пенсійного страхування.
  • Зниження її зарплатні після оподаткування.
  • Усе вище перелічене

Вірно! Оскільки Леся жертвує частину свого доходу, її зарплатня що підлягає оподаткуванню буде знижена. Вона зменшить свій загальний податок, оскільки 18-відсотковий податок на 20 000 гривень не застосовується, і, звичайно, вона поповнить свій рахунок у Фонді пенсійного страхування.

Майже так.Оскільки Леся жертвує частину свого доходу, її зарплатня що підлягає оподаткуванню буде знижена. Вона зменшить свій загальний податок, оскільки 18-відсотковий податок на 20 000 гривень не застосовується, і, звичайно, вона поповнить свій рахунок у Фонді пенсійного страхування.

Богдан, 25 років, заробляє 100 000 гривень на рік. Якщо він кластиме додаткові 200 гривень на тиждень зі своєї оподаткованої зарплатні на свій рахунок у Фонді пенсійного страхування, заробляючи 6,0% доходу, яку різницю це може скласти, коли йому виповниться 65 років?

  • Він отримає додатково 416 000 ₴ до свого пенсійного рахунку.
  • Він отримає додатково 1 610 000 ₴ до свого пенсійного рахунку.

Так, це, практично, правильно. Калькулятор цілей може показати вам суму внесків, щоб дійсно підвищити накопичення на вашому рахунку у Фонді. Калькулятор цільового накопичення

Це неправильно. Напевно Блгдан буде мати додатково 1 610 000 ₴. Калькулятор цілей може показати вам суму внесків, щоб дійсно підвищити накопичення на вашому рахунку у Фонді. Калькулятор цільового накопичення

Миколі 45 років, і він сплачує кілька рахунків за навчання дітей. Чи може він отримати доступ до грошей на своєму пенсійному рахунку, щоб допомогти собі із власними фінансами?

  • Так, він може отримати доступ
  • Ні, він не може отримати доступ

Ні, так не буде. За законом існують дуже обмежені обставини, за яких ви можете отримати доступ до вашого рахунку у Фонді пенсійного страхування до виходу на пенсію (так зване "раннє звільнення на пенсію"), включаючи серйозні матеріальні труднощі. Ви також можете отримати доступ до вашого пенсійного рахунку, якщо ви страждаєте на постійну або тимчасову непрацездатність, або терміново потребуєте допомоги за станом здоров'я та інше.

Це вірно! За законом існують дуже обмежені обставини, за яких ви можете отримати доступ до вашого рахунку у Фонді пенсійного страхування до виходу на пенсію (так зване "раннє звільнення на пенсію"), включаючи серйозні матеріальні труднощі. Ви також можете отримати доступ до вашого пенсійного рахунку, якщо ви страждаєте на постійну або тимчасову непрацездатність, або терміново потребуєте допомоги за станом здоров'я та інше.

Чи постраждають накопичення у разі банкрутства КУА (компанії з управління активами) обслуговуючої компанії що управляє активами фонду?

  • Ні
  • Так

Це вірно! Кошти пенсійного фонду обліковуються окремо від коштів обслуговуючих компаній. Тому, у разі виникнення проблем у адміністратора фонду, компанії з управління активами чи банка-зберігача, їх неплатоспроможності чи банкрутства, кошти учасників фонду будуть збережені та передані на обслуговування іншій компанії.

Ні, це неправильно. Кошти пенсійного фонду обліковуються окремо від коштів обслуговуючих компаній. Тому, у разі виникнення проблем у адміністратора фонду, компанії з управління активами чи банка-зберігача, їх неплатоспроможності чи банкрутства, кошти учасників фонду будуть збережені та передані на обслуговування іншій компанії.

Чи можливе банкрутство НПФ та втрата накопичень?

  • Так, можливе
  • Ні, не можливе

Це вірно! НПФ не належить до комерційних організацій і не може бути оголошений банкрутом із подальшим припиненням відповідальності перед своїми учасниками. Закон передбачає особливу процедуру переведення коштів з одного НПФ в інший та унеможливлює втрату пенсійних коштів учасником.

Це не вірно! НПФ не належить до комерційних організацій і не може бути оголошений банкрутом із подальшим припиненням відповідальності перед своїми учасниками. Закон передбачає особливу процедуру переведення коштів з одного НПФ в інший та унеможливлює втрату пенсійних коштів учасником.

Борису 40 років і він самозайнята особа. Його бізнес приносить йому 150 000 гривень на рік, і він не має інших доходів. Він вносить 50 000 гривень у відповідний фонд пенсійного страхування. Чи може Борис вимагати податкової знижки за відрахування для його пенсійних внесків?

  • Ні, не може.
  • Так, він може.

Вірно! Борис може вимагати повного податкового відшкодування для його персональних внесків до Фонду пенсійного страхування.

Ні, це не вірно. Борис може вимагати повного податкового відшкодування для його персональних внесків до Фонду пенсійного страхування.

Вітаємо з закінченням тесту!

Ваша загальна оцінка

 

Спробуйте інший тест

 Спробуйте ще

announcement  Уточнення

Будь-яке посилання на конкретну компанію, комерційний продукт, процес чи послугу не є і не передбачає схвалення або рекомендацію.

Ми робимо все можливе, щоб інформація на цих курсах була актуальною, але з часом нові матеріали, а також законодавчі та нормативні зміни можуть зробити цей матеріал неактуальним.

Якщо ви виявите неточну інформацію, зв'яжіться з нами.