Тест щодо схем шахрайства

Перевірте свої знання.

Пройдіть даний тест, щоб зрозуміти наскільки добре ви можете оцінити ситуацію та уникнути шахрайства.

Тест містить десять запитань. Обирайте відповідь та отримуйте результат. Загальна оцінка - по завершенню теста.

Ви отримуєте електронного листа від незнайомої вам Мері. Її чоловік, ваш далекий родич, помер і залишив вам велику спадщину. Мері просто потрібна допомога, щоб заплатити внесок, необхідний для доступу до грошей, і тоді ви отримаєте свою частку. Чи повинні ви допомогти Мері?

  • Так, чому ні, якщо вам необхідно тільки сплатити невеличкий внесок, щоб отримати велику спадщину. Ви посилаєте Мері 5000 грн. та повідомляєте їй свої особисті дані.
  • Ні, ви видаляєте електронного листа та нічого не робите.

Хороше рішення. Це шахрайство називається шахрайством з авансовою оплатою, коли вам пропонують заплатити невеликі збори, щоб отримати нагороду. Немає винагороди і немає способу повернути ваші гроші. Крім того, шахрай може використовувати ваші особисті дані, щоб викрасти вашу конфіденційну інформацію.

Вас просто намагаються пошити! Це шахрайство називається шахрайством на авансові платежі, коли вам пропонують заплатити невеликі збори, щоб отримати більшу нагороду. Немає винагороди і немає способу повернути ваші гроші. Крім того, шахрай може використовувати ваші особисті дані, щоб викрасти вашу конфіденційну інформацію.

Скільки грошей Українські банки втрачають щорічно внаслідок шахрайських дій?

  • Приблизно 20 млн.
  • Приблизно 50 млн.
  • Приблизно 164 млн.

Це вірно! За даними НБУ, у 2017 р. українські банки втратили близько 164 млн. грн., внаслідок шахрайських дій.Переконайтеся, що ви і ваші гроші у безпеці.

Це не правильно! За даними НБУ, у 2017 р. українські банки втратили близько 164 млн. грн., внаслідок шахрайських дій.Переконайтеся, що Ви і ваші гроші у безпеці.

Яким чином ви можете захистити свої персональні дані від шахраїв?

  • Зачинити свою поштову скриньку.
  • Подрібнити перед викиданням усі чеки та документи, що містять персональну інформацію.
  • Не передавати телефоном будь-яку персональну інформацію, якщо ви не впевнені на 100% у співрозмовнику.
  • Усе вище перелічене.

Це вірно.

Частково так, але правильна відповідь "Усе вище перелічене"

Скільки в середньому за рік українців стають жертвами шахрайства?

  • Приблизно 78 тис.
  • Приблизно 120 тис.
  • Приблизно 20 тис.

Це вірно! За даними НБУ протягом 2017 року 77,6 тис. українців стали жертвами різних видів шахрайства.

Не зовсім. За даними НБУ протягом 2017 року 77,6 тис. українців стали жертвами різних видів шахрайства з кредитними картками або крадіжки персональних даних.

Ви отримуєте електронного листа із вашого банку про те, що виникла проблема з вашим обліковим записом. У повідомленні електронної пошти вас просять перейти за посиланням та підтвердити свої дані. Що ви робите у такій ситуації?

  • Ви видаляєте електронного листа та повідомляєте про нього до банку.
  • Ви переходите за посиланням, слідуєте підказкам та вводите свої дані.
  • Ви переходите за посиланням, але не вводите свої дані.

Це вірно! Це звичайний фішинг, коли хтось представляється працівником вашого банку, щоб дізнатися дані вашого рахунку. Банк ніколи не проситиме вас перейти за посиланням в електронному листі, щоб увійти на свій рахунок.

Будьте обережними! Ви можете надати подробиці шахраям. Ці типи шахрайства називаються "фішинг". Навіть якщо ви не надасте свої дані, зловмисники можуть встановити шпигунське програмне забезпечення для відстеження того, що ви робите на своєму комп'ютері. Якщо ви отримуєте одне з цих листів, негайно видаліть його та зателефонуйте своєму банку, якщо вас турбує ваш рахунок. Банки ніколи не просять вас натискати електронний лист, щоб отримати доступ до вашого облікового запису.

Одного разу ви отримуєте телефонного дзвінка від незнайомця, який повідомляє вам про можливість інвестиції всього вашого життя, яка подвоїть ваші статки протягом 6 місяців. Ви питаєте про час на роздуми, але вам відповідають, що можливості такої більше не буде і вона обмежена в часі та якщо ви не діятиме саме зараз, ви проґавите свій шанс. Що ви робитимете?

  • Інвестуєте 10 000 ₴ одразу та ще більше потім, коли побачите результат.
  • Інвестуєте одразу 30 000 ₴, тому що можливість занадто хороша, щоб її втрачати.
  • Відмовите співрозмовнику, тому що це звучить занадто добре, щоб бути правдою.

Гарне рішення! Наголошення на миттєвих діях може бути ознакою шахрайства. Перед тим, як приймати будь-яке рішення про вкладення грошей, слід дослідити та проаналізувати таку можливість та перевірити особу, яка пропонує таку можливість, на наявність необхідних документів та ліцензій.

Швидше за все, ви просто здивовані! Цей приклад показує деякі класичні попереджувальні ознаки інвестиційного шахрайства, такі як неймовірний прибуток та необхідність негайно діяти.

Олег приєднався до веб-сайту для побачень та познайомився з Ольгою онлайн.

Вони спілкувалися онлайн декілька тижнів та змогли знайти спільну мову. Ольга розказала Олегові, що вона з Македонії та із заможної родини. Проте втратила підтримку родини до часу свого весілля. Кілька місяців потому Ольга сказала Олегові, що хоче зустрітися з ним в реальному житті та попросила взяти в борг $1000, щоб оплатити авіа переліт до України та на інші витрати. Чи повинен Олег вислати гроші Ользі?

  • Так, Олегові слід вислати гроші.
  • Ні, Олегові не слід висилати гроші Ользі.

Неправильно! Ольга виглядає як тип шахраїв, який націлює людей на веб-сайти знайомств. Завжди залишайтеся обережними, якщо люди, з якими ви зустрічаєтесь онлайн, просять вас надіслати їм гроші.

Це вірно! Цей приклад показує нам деякі класичні ознаки шахрайства із побаченням. Завжди будьте пильні, коли люди, яких Ви зустрічаєте онлайн, просять вислати їм гроші.

Ваші борги виходять з-під вашого контролю, тож, ви довірилися другу та розповіли про те, що вам доведеться продати свою автівку, щоб сплатити борги по кредитній картці. Ваш друг, натомість, розповідає вам про свого друга Миколу, який допомагає людям раніше отримати доступ до їх рахунків пенсійного накопичення, з подальшим переводом коштів з накопичувального фонду. Життя без боргів буде значно легшим. Чи повинні ви подзвонити Миколі?

  • Ні, це погана ідея вилучати пенсійні накопичення раніше терміну.
  • Так, вам потрібні гроші, ваші пенсійні заощадження можуть зачекати.

Це вірно! Це шахрайство та дуже імовірно, Микола забере частину чи всі ваші пенсійні заощадження. Це незаконно мати доступ до ваших пенсійних заощаджень раніше встановленого віку, окрім дуже обмежених обставин, також вас спіткають законні податкові штрафи та санкції.

Не робіть цього! Микола- це шахрай, і він, ймовірно, забере частину або всі ваші заощадження. Доступ до ваших пенсіних накопичень, до досягнення пенсійного віку, є незаконним, за винятком дуже обмежених обставин, і ви можете зіткнутися з важкими юридичними та податковими санкціями.

Ви бачите рекламу, яка говорить, що ви можете заробляти багато грошей на спортивних змаганнях. Коли ви телефонуєте, продавець пояснює, що у них є програмне забезпечення, за допомогою якого вони можуть точно прогнозувати результати спортивних змагань. Це буде коштувати вам 5 000 гривень, щоб інвестувати в програмне забезпечення, але ви могли б легко заробляти 100 000 гривень на рік з початковою ставкою лише 200 гривень. Чи варто вам вкладати гроші?

  • Так, ви віддасте на це 5 000 ₴.
  • Ні, ви відхилите пропозицію.

Розумне рішення! Це не відноситься до фінансового вкладення грошей. У найкращому випадку це з розряду азартних ігор, тож прибуток ніхто не гарантує, у найгіршому – це шахрайство.

Це, мабуть, не гарна ідея. Це не фінансові інвестиції. У найкращому випадку це азартні ігри, і прибутки не можуть бути гарантовані, а в гіршому випадку це шахрайство.

Що ви повинні зробити, отримавши виписку з банківського рахунку поштою?

  • Перевірити баланс.
  • Перевірити кожну транзакцію.

Це вірно! Ви повинні перевірити транзакції на відсутність транзакцій, яких ви не підтверджували.

Ні, потрібно перевірити більше, ніж баланс. Ви також повинні перевірити транзакції, щоб переконатися, що не існує транзакцій, які ви не підтверджували.

Вітаємо з закінченням тесту!

Ваша загальна оцінка

 

Спробуйте інший тест

 Спробуйте ще

announcement  Уточнення

Будь-яке посилання на конкретну компанію, комерційний продукт, процес чи послугу не є і не передбачає схвалення або рекомендацію.

Ми робимо все можливе, щоб інформація на цих курсах була актуальною, але з часом нові матеріали, а також законодавчі та нормативні зміни можуть зробити цей матеріал неактуальним.

Якщо ви виявите неточну інформацію, зв'яжіться з нами.