Вплив емоцій

Фінанси і психологія

play_circle_outline   1 відео,  4 хв. 55 сек

Про емоції та їх вплив на фінанси

Ми не є особливо раціональними істотами, коли йдеться про гроші

Під впливом емоцій ми можемо витрачати гроші на речі, які нам зовсім не потрібні.

Дізнайтесь більше

Вплив емоцій

Скрипт до відео

Емоції.

Ми не є особливо раціональними істотами, коли йдеться про гроші

Під впливом емоцій ми можемо витрачати гроші на певні речі особливо не замислюючись про їх особливості та необхідність у використанні. Це рішення про які можна згодом пошкодувати.

Те, що ми хочемо уникнути, - це емоційні рішення, які призводять до не бажаних наслідків. Ось як ваші почуття можуть спричинити поганий фінансовий вибір - і що з цим робити.

Сумно?

Здійснення покупок називають роздрібною терапією.Купівля речей, може змусити нас відчувати себе краще, і позбавитись суму, принаймні тимчасово. Проблема виникає потім - при ознайомленні із звітом за кредитною карткою.

Смуток збільшує суму грошей, яку ми готові витратити, і робить нас нетерплячими. Коли ми сумніваємося, ми скоріше відмовляємося від більшої користі в майбутньому, щоб отримувати меншу користь зараз.

Це точна протилежність здатності відкласти задоволення, яка потрібна нам, щоб заощадити гроші і будувати багатство

Знайте, коли ви сумуєте, все, що вам дійсно потрібно, - так це не більше речей. Гімнастичні вправи, час, проведений на свіжому повітрі, або вечірка з заспокійливим другом надасть вам більше полегшення. Якщо ви не можете стряхнути вашу смуток, ви можете страждати від депресії тому слід шукати лікування.

Коли ти сердитий.

Сердиті люди, як правило, беруть більші ризики і хитаються на п'ятах, коли їх вибір піддається сумніву, відмовляючись визнати, що вони зробили помилку.

Інвесторам потрібно ризикнути, щоб їхні гроші зростали, і бути впертим може допомогти вам дотримуватися бюджету та інвестиційних цілей. Проблема виникає, тоді коли ви відмовляєтеся продавати збитковий актив або граєте своїми пенсійними заощадженнями, купуючи лише високо спекулятивні активи.

Іноді об'єктивна третя сторона, така як фінансовий консультант (плановик), може дати вам альтернативу, яка потрібна, щоб відкласти гнів і зробити більш раціональний вибір.

Якщо ти боїшся.

Страх знецінення національної валюти спонукає купувати іноземну валюту за неринковим курсом або купувати товари, які нам зовсім не потрібні. Страх залишити наших коханих знедоленими може привести нас купувати страхування життя. Може змусити нас відмовитись від плану дій, якщо відбудуться діїї, які в ньому не враховані.

Страх може зіграти велику роль у нашому фінансовому житті.Він має прямо протилежний вплив гніву, коли ми перебільшуєм ризики замість того, щоб їх знижувати.

Ще раз ми можемо скористатись досвідченим спеціалістом, таким як фінансовий консультант ( плановик), щоб обговорити наші страхи і допомогти нам залишатись на курсі.

Почуваєтесь винним?

Вина - це те, що ми відчуваємо, коли ми порушуємо наші внутрішні стандарти.

Якщо ми цінуємо нашу сім'ю, але витрачаємо занадто багато часу на роботу, ми відчуваємо себе винуватими, і ми можемо намагатись компенсувати це за допомогою дорогих подарунків або вечерь.

Люди, більш схильні до провини, також більш схильні до альтруїзму. У найкращому випадку альтруїзм може призвести до того, що ми поділяємо наш достаток з іншими через благодійні внески. У гіршому випадку ми можемо витрачати гроші, які нам потрібні для себе на інших.

Ми можемо утриматись від переходу за межу, створюючи бюджети на витрати, які неможливо порушити провиною і святковими подарунками.

Коли ви вдячні.

Вдячність - це не просто приємна емоція. Почуття вдячності також зменшує надмірне економічне нетерпіння.

Це допомагає компенсувати нашу тенденцію знижувати вартість майбутніх нагород, іншими словами, це допомагає нам затримати задоволення.

Таким чином, наступного разу, коли вас вразить бажання витратити гроші або зануритися у ваші заощадження, займіть хвилину і перерахуйте щонайменше 10 речей, які змушують вас почувати себе приємно. Ви можете вирішити, що у вас є більш ніж достатньо


Під впливом емоцій наші грошові проблеми можуть бути небезпечно перебільшеними.

announcement  Уточнення

Будь-яке посилання на конкретну компанію, комерційний продукт, процес чи послугу не є і не передбачає схвалення або рекомендацію.

Ми робимо все можливе, щоб інформація на цих курсах була актуальною, але з часом нові матеріали, а також законодавчі та нормативні зміни можуть зробити цей матеріал неактуальним.

Якщо ви виявите неточну інформацію, зв'яжіться з нами.