Тест на окремі види інвестицій

Перевірте свої знання.

Пройдіть даний тест, щоб зрозуміти наскільки глибокі ваші знання щодо інвестицій в окремі види активів.

Тест містить десять запитань. Обирайте відповідь та отримуйте результат. Загальна оцінка - по завершенню теста.

Які вигоди ви отримаєте від інвестицій в нерухомість?

 • Користь при користуванні нерухомістю.
 • Дохід від надання нерухомості в оренду.
 • Дохід від перепродажу нерухомості.
 • Усе вище вказане.

Так, це вірно.

Так, але не тільки це. Правильна відповідь - "Усе вище вказане".

Який з перелічених нижче активів, має найвищий рівень ліквідності?

 • Строкові депозити в банку.
 • Готівка.
 • Золото.
 • Автомобіль.
 • Нерухомість.

Це вірно! Готівка має найвищий рівень ліквідності. Ліквідність інвестицій означає здатність за короткий час і без суттєвих фінансових втрат перетворити інвестиції на грошові кошти.

Це неправильно. Готівка має найвищий рівень ліквідності. Ліквідність інвестицій означає здатність за короткий час і без суттєвих фінансових втрат перетворити інвестиції на грошові кошти.

Який з перелічених нижче активів, має найнижчий рівень ліквідності?

 • Будинок.
 • Незавершене будівництво.
 • Довгострокові облігації.
 • Золоті зливки.
 • Автомобіль.

Це вірно!

Це не вірно! Найнижчий рівень ліквідності має незавершене будівництво.

За яким показником оцінюється ефективність використання сімейних активів?

 • Ліквідності
 • Платоспроможності
 • Рентабельності

Так, це вірно. Рентабельність – це прибутковість сімейних активів. Показник рентабельності активів (РА) розраховується як співвідношення між різницею доходів від активів (ДА) і витрат на їх утримання (ВА) до ринкової вартості активів (РВА): РА = [(ДА – ВА) / РВА] × 100%. Такий показник може бути розрахований як для окремого активу, так і для сукупних активів сім’ї.

Це неправильно. Рентабельність – це прибутковість сімейних активів. Показник рентабельності активів (РА) розраховується як співвідношення між різницею доходів від активів (ДА) і витрат на їх утримання (ВА) до ринкової вартості активів (РВА): РА = [(ДА – ВА) / РВА] × 100%. Такий показник може бути розрахований як для окремого активу, так і для сукупних активів сім’ї.

Минулого року, Андрій придбав заміський будинок, сплативши 250 000 ₴. Протягом року Андрій вклав гроші у оздоблення будинку у сумі 50 000 ₴. Ринкова вартість через рік склала 250 000 ₴. Протягом року Андрій отримав дохід від надання будинку в оренду у сумі 25 000₴. Якою є рентабельність за минулий рік від вкладених коштів у будинок?

 • -10%
 • +10%
 • 0%

Це вірно! Ефективність використання заміського будинку за рік становить -10%. Якщо наступного року Андрій отримає таку ж суму доходу від оренди без додаткових витрат, ефективність складе +10%.

Це не вірно.Ефективність використання заміського будинку за рік становить -10%. Якщо наступного року Андрій отримає таку ж суму доходу від оренди без додаткових витрат, ефективність складе +10%.

На що звертати увагу при пошуку фінансового консультанта?

 • Професійна кваліфікація, належний досвід та прийнятний рівень оплати.
 • Звертати увагу на будь-кого, хто виглядає дуже обізнаним у цій галузі.

Дуже важливо знайти консультанта, що є достатньо кваліфікованим у даній сфері, працює із ліцензією та має досвід у питаннях, на які ви шукаєте відповіді.

Це не зовсім правильно.Дуже важливо знайти консультанта, що є достатньо кваліфікованим у даній сфері, працює із ліцензією та має досвід у питаннях, на які ви шукаєте відповіді.

Марко нещодавно отримав несподіваний телефонний дзвінок з Дніпра, де йому запропонували можливість раз у життіторгівлю, обіцяючи прибутковість інвестицій у більш, ніж 30%. Йому сказали, що слід діяти швидко через те, що ця можливість обмежена. Що йому робити?

 • Інвестувати до того, як він пропустить цю можливість.
 • Негайно повісити слухавку.

Це не найкращий варіант.Цей приклад показує нам деякі класичні ознаки афери, наприклад, зависокий відсоток повернення та необхідність діяти швидко. Марко слід негайно повісити слухавку та повідомити Комісію з цінних паперів та фондового ринку.

Це вірно! Цей приклад показує нам деякі класичні ознаки афери, наприклад, зависокий відсоток повернення та необхідність діяти швидко. Марко слід негайно повісити слухавку та повідомити Комісію з цінних паперів та фондового ринку.

Що таке проспект емісії?

 • Документ, виданий компанією, яка хоче залучити інвестиції.
 • Документ, який вказує на плани компанії на наступний фінансовий рік.

Проспект емісії - це документ, виданий компанією, яка хоче залучити інвестиції, пропонуючи певну участь (частку) у самій компанії. Він має містити всю необхідну інформацію для прийняття виваженого рішення щодо інвестування у компанію, включаючи інформацію про те, що компанія планує робити із залученими інвестиціями.

Ні, це неправильно. Проспект емісії - це документ, виданий компанією, яка хоче залучити інвестиції, пропонуючи певну участь (частку) у самій компанії. Він має містити всю необхідну інформацію для прийняття виваженого рішення щодо інвестування у компанію, включаючи інформацію про те, що компанія планує робити із залученими інвестиціями.

Андрій та Катерина вже вдвох на пенсії та хочуть зустрітися з фінансовим консультантом. Вони розповіли своєму фінансовому консультанту, що зацікавлені лише в продуктах з низьким рівнем ризику тому, що не можуть собі дозволити втратити хоча б якусь частку власного капіталу. Їхній фінансовий консультант пропонує їм продукт, що, врешті-решт, опиняється продуктом з високим рівнем ризику. Через рік первинна інвестиція Андрія та Катерини у
150 000 ₴ знизила свою вартість до 90 500 ₴. Яка реакція мусить бути з боку Андрія та Катерини?

 • Вони не можуть нічого вдіяти, бо усі інвестиції ризиковані.
 • Вони можуть поскаржитись.

Це вірно.Фінансовий консультант повинен надати таку пораду, яка б найбільше відповідала вашим цілям та вашій толерантності щодо ризику. Андрію та Катерині слід поскаржитись до компанії фінансового консультанта.

Це неправильно! Фінансовий консультант повинен надати таку пораду, яка б найбільше відповідала вашим цілям та вашій толерантності щодо ризику. Андрію та Катерині слід поскаржитись до компанії фінансового консультанта.

Вірно чи ні, що вкладання грошей у майно позбавлено ризиків?

 • Вірно.
 • Не відповідає дійсності.

Це вірно. Хоча, те що вкладання грошей у майно справедливо вважається низько ризикованим з урахуванням часу, але повністю не позбавляє вас від ризиків. Якщо майновий ринок піде вниз, тоді і вартість ваших інвестицій впаде. Майно, як об’єкт інвестування, має ризик ліквідності, тобто ви не зможете мати швидкий доступ до ваших грошей, якщо вони вам знадобляться.

Помилка. Хоча, те що вкладання грошей у майно справедливо вважається низько ризикованим з урахуванням часу, але повністю не позбавляє вас від ризиків. Якщо майновий ринок піде вниз, тоді і вартість ваших інвестицій впаде. Майно, як об’єкт інвестування, має ризик ліквідності, тобто ви не зможете мати швидкий доступ до ваших грошей, якщо вони вам знадобляться.

Вітаємо з закінченням тесту!

Ваша загальна оцінка

 

Спробуйте інший тест

 Спробуйте ще

announcement  Уточнення

Будь-яке посилання на конкретну компанію, комерційний продукт, процес чи послугу не є і не передбачає схвалення або рекомендацію.

Ми робимо все можливе, щоб інформація на цих курсах була актуальною, але з часом нові матеріали, а також законодавчі та нормативні зміни можуть зробити цей матеріал неактуальним.

Якщо ви виявите неточну інформацію, зв'яжіться з нами.