Дослідження життєвих цінностей

Фінанси і психологія

play_circle_outline   1 відео,  4хв. 57сек

Дослідження життєвих цінностей

Коли ви думаєте про речі, що є найбільш важливими у вашому житті - і цілі, які ви маєте і які хочете досягнути - це і є відображенням ваших "цінностей".

Чи можете сказати? Як багато думаєте про свої цінності?

Цінності представляють те, що ви вважаєте важливим у житті. Вони проявляються у ваших рішеннях, діях і судженнях.

Якби вас запитали - які маєте три найбільші цінності. Якою була б ваша відповідь?

Існує багато речей, які можуть впливати на ваші цінності.

Дізнайтесь більше

Дослідження цінностей

Скрипт до відео

Дослідження цінностей

Цінності - це ті речі, які складають ваш характер. Вони представляють те, що ви вважаєте важливим у житті. Вони проявляються у ваших рішеннях, діях і судженнях.

Як ми виглядаємо зовні, зазвичай мало про що говорить. Більш важливою є внутрішня змістовність, яка залежить від того, хто ми є насправді. І цінності є великою частиною того, що є в середині нас.

Є багато речей, які можуть вплинути на ваші цінності. Члени сім'ї, вчителі та друзі особливо мають сильний вплив. Релігія, культура та спадщина також можуть мати великий вплив.

Телебачення, фільми, відео та музика звичайно грають роль теж. Реклама може також багато в чому вплинути або намагатися впливати на те, що ви вважаєте важливим і що ви цінуєте.

Ваші цінності регулюють багато ваших фінансових рішень.

  • Які матеріальні речі важливі для вас?
  • Скільки грошей вам буде потрібно?
  • Що ви будете робити, щоб отримати їх?
  • Які компроміси ви будете приймати?
  • Що ти будеш робити з твоїми грошима, коли ти отримаєш їх? І так далі..

Не можна заперечувати, що рішення, пов'язані з грошима, важливі - вони впливають на наше життя і оточують нас. І ваші цінності впливають на ці рішення.

Деякі люди намагаються навмисно впливати на ваші цінності. Інші можуть це робити напряму. Варто бути уважним до тих, хто не може впливати безпосередньо на те, що ви робите, і на ті рішення, які ви приймаєте.

Погляньте на наступне візуальне зображення.

Для більшості людей ці фігури мають різні розміри. Покладіть лінійку поряд з кожним. Вони, по суті, однакового розміру. Але те, як вони були зроблені, робить їх зовсім іншим, ніж вони є насправді.

Візуальні ілюзії, можуть бути веселими.

Разом з тим, вони можуть направляти нас.

Ми можемо обдуритись.

Ми можемо перебувати під впливом.

Ми можемо сприймати речі інакше, ніж вони є насправді.

Багато людей, роблять рішення, не замислюючись про свої "цінності".

Коли ви приймаєте рішення, пов'язані з грошима, візьміть до уваги свої цінності, і чи повинні вони грати роль у вашому рішенні.

Справа в тому, що у житті є багато речей, які інші бачать по-іншому, ніж ви. Де хто може намагатися привернути вашу увагу до свого способу мислення. Але, як ви знаєте, що для одних є правильним, не обов'язково може бути правильним для вас.

Згадайте останній випадок, коли хтось намагався вплинути на ваше рішення, що ви приймали. Як давно це було? Чому вони намагалися вплинути на ваше рішення? Чи могли вони впливати на вас у будь-який інший спосіб?

Вплив однолітків стосується того, як інші люди приблизно вашого віку можуть впливати на ваше мислення - цілеспрямовано чи ні. Тиск однолітків є одним з найсильніших впливів на молодь.

Друзі, однокласники, товариші по команді та колеги по роботі, як правило, дуже важливі для вас. Ви можете їх цінувати і цінувати те, що вони думають і що вони роблять.

Що стосується грошей, то ваші колеги можуть намагатися впливати на вас, наприклад, скільки ви витрачаєте, що ви купуєте, скільки ви заборгували, якому стилю віддаєте перевагу, в яких магазинах купуєте речі, тощо.

Це може бути складним завданням, але важливо, приймати рішення, які, на вашу думку, найкращі для вас, які відповідають вашим цінностям, пріоритетам та цілям, - це дозволить вам бути щасливим і впевненим у своєму рішенні.

Цікава річ щодо тиску однолітків – він може дуже швидко минати.

Можливо колись ви знаходились у ситуації коли відчували тиск купити і носити туфлі, які вам зовсім не потрібні.

Якщо ви говорите «НІ» тиск швидко припиняється і всі згодом забувають про це.

Якщо ви говорите «ТАК» всі також швидко забувають про це, але ви вже витратили кошти, носите туфлі, які вам зовсім не потрібні а можливо навіть і не подобаються.

Тому, намагайтесь витрачати кошти у спосіб, який на ВАШУ думку найкращий для вас.

Що є важливим для вас?

Щастя Відпочинок та подорожі Зрілість Добре здоров`я Ризик
Сім`я Доброзичливість Любов Співчуття Дружба
Прихильність Лояльність Фітнес Чесність Допомога
Надійність Розваги Достаток Визнання Громадська діяльність
Патріотизм Відповідальність Повага Почуття гумору Робота
Гарантія Безпека Краса Честь Статус
Віра Відданість Релігія Сучасний стиль Освіта
Здібності/навички Незалежність Азарт Вплив Свобода

  1. Звідки приходять ваші цінності?
  2. Що мало вплив на цінності в минулому?
  3. Що має вплив на цінності сьогодні?

announcement  Уточнення

Будь-яке посилання на конкретну компанію, комерційний продукт, процес чи послугу не є і не передбачає схвалення або рекомендацію.

Ми робимо все можливе, щоб інформація на цих курсах була актуальною, але з часом нові матеріали, а також законодавчі та нормативні зміни можуть зробити цей матеріал неактуальним.

Якщо ви виявите неточну інформацію, зв'яжіться з нами.